اجرای خدمات مالیاتی

_

مشاوره مالیاتی

 

در دنیای امروز اعمال قوانین و بخشنامه های جدید و قانونمند شدن نظام مالیاتی، باعث شده است که تفسیر این موضوعات برای صاحبان کسب و کار به راحتی صورت نپذیرد و ابهامات ایجاد شده و تناقضات در قوانین مالیاتی باعث شود تا صاحبان کسب و کار بدون دریافت مشاوره مالیاتی در درک و رفع  این موارد به مشکلاتی بر بخورند.

 

مشاوره مالیاتی چیست؟

 

فرآیندی است که به مودیان در شناخت بهتر قوانین مالیاتی کمک می نماید و به تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی، ارزش افزوده، رسیدگی به پرونده های مالیاتی شرکت ها و تعیین تکلیف بدهی های مالیاتی، بررسی و رسیدگی کامل به صورت های مالی شرکت ها، و سوابق مالیات بر عملکرد سازمان ها در سامانه جامع مالیاتی می پردازد.

 

چرا به مشاوره مالیاتی نیاز داریم ؟

 

مشاوران مالیاتی همواره به عنوان یک شریک برنامه ریز برای صاحبان کسب و کارها می باشد. مشاوران مالی و مالیاتی افرادی هستند که به اشخاص حقیقی و حقوقی در برنامه ریزی و سازماندهی برای مسائل مالی، پروژه های سرمایه گذاری و پس انداز اشخاص کمک میکنند و برای تصمیم گیری در رابطه با بودجه شرکت ها و موفقیت در رسیدن به اهداف مالی کمک می کنند.

 

اگر افراد در زمینه قوانین مالیاتی تخصصی نداشته باشند فهم این قوانین و برداشت درست از این بخشنامه ها بسیار سخت خواهد شد. در صورت انجام خدمات مالیاتی مناسب و تنظیم دفاتر و صورت های مالی به درست ترین شکل آن می تواند باعث نجات کسب و کارها گردیده و صاحبان کسب و کار را از پرداخت مالیات مضاعف معاف نمود.

 

بنابراین عدم شناخت کسب و کارها و شرکت ها از قوانین مالی و مالیاتی باعث هدررفت منابع مالی سازمان ها شده و خسارت های زیادی را به شرکت ها تحمیل خواهد کرد. با استفاده از خدمات مشاوره مالیاتی و حسابداری موسسه راشا مشاوران راستین دیگر هیچ ترس و ابهامی از ممیزین مالیاتی و اداره مالیات نخواهید داشت. در صورت استفاده از مشاوره های مالیاتی مناسب، تمامی قراردادها و دفاتر و صورت های مالی شرکت ها به درست شکل ممکن تنظیم و بسته خواهند شد و در اداره مالیات هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت. همچنین از معافیت های مالیاتی و تخفیفات دولتی در زمان درست خود آگاهی پیدا خواهید کرد.

 

در مواقعی که صاحبان کسب و کارها از وکلا و مشاوره مالیاتی و خدمات مالیاتی موسسات استفاده نکنند ممکن است بعد ارسال اظهارنامه ها و بسته شدن صورت های مالی، ممیزین اداره مالیاتی مبلغ بیش از اظهارنامه را منظور کنند، بنابراین شرکت مجبور خواهد شد برای انجام درست مراحل دادرسی مالیاتی از وکلای حرفه ای و متخصص و مشاوران مالیاتی کارآزموده استفاده نماید تا بتواند درصد موفقیت خود را در هیات های حل اختلاف بالا ببرد.

 

خدمات مالیاتی

 

مشاوره مالیاتی برای چه اشخاصی قابل استفاده است؟

 

انجام خدمات مشاوره مالیاتی برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی  و صاحبان کسب و کارها و هلدینگ ها (تولیدی و خدماتی) برای برنامه ریزی و سازماندهی برای مسائل مالی، پروژه های سرمایه گذاری و پس انداز و برای تصمیم گیری در رابطه با بودجه شرکت ها و موفقیت در رسیدن به اهداف مالی کمک می کنند.

 

بهترین زمان برای دریافت مشاوره مالیاتی؟

 

مشاوران مالیاتی همواره به عنوان یک شریک برنامه ریز برای صاحبان کسب و کارها می باشد. اشخاص حقیقی و حقوقی همواره بایستی در برنامه ریزی و سازماندهی برای مسائل مالی، پروژه های سرمایه گذاری و پس انداز اشخاص و برای تصمیم گیری در رابطه با بودجه شرکت ها و موفقیت در رسیدن به اهداف مالی در دنیای امروز از مشاوران مالیاتی کمک بگیرند.

اعمال قوانین و بخشنامه های جدید و قانون مند شدن نظام مالیاتی، باعث شده است که تفسیر این موضوعات برای صاحبان کسب و کار سخت تر شده و ابهامات ایجاد شده و تناقضات در قوانین مالیاتی باعث گردیده که صاحبان کسب و کار در درک و فهم آنها به مشکل بخورند، در مواقعی که صاحبان کسب و کارها از وکیل مالیاتی و خدمات مالیاتی موسسات استفاده نکنند ممکن است بعد ارسال اظهارنامه ها و بسته شدن صورت های مالی، ممیزین اداره مالیاتی مبلغ بیش از اظهارنامه را منظور کنند.

بنابراین شرکت ها مجبور هستند از همان ابتدای امور برای تهیه و تنظیم دفاتر قانونی و در صورت بروز مشکل در مراحل دادرسی مالیاتی از وکلای حرفه ای و متخصص و مشاوران مالیاتی کارآزموده استفاده نمایند تا بتواند درصد موفقیت خود را در هیات های حل اختلاف بالا ببرد.

 

 

خدمات مالیاتی چیست؟

خدمات مالیاتی به معنی انجام تمامی امور مربوط به تکالیف مالیاتی می باشد.این تکالیف شامل تهیه و ارائه لیست مالیات حقوق کارکنان،تهیه و ارسال اظهارنامه های مالیاتی،تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی و ثبت دفاتر قانونی و حضور در مراحل رسیدگی مالیاتی می باشد.

امروزه با گسترش و پیچیده تر شدن امور اقتصادی و تجارت و همچنین نیاز به اطلاعات برای تصمیم گیری،اهمیت وجود حسابداران با تجربه و کاردان برای تولید اطلاعات مالی بیش از پیش می باشد.

 

 

برون سپاری خدمات مالیاتی

برون سپاری خدمات مالیاتی در حال حاضر در خیلی از کشورها امری رایج و با صرفه به حساب می‌آید.

مدیران برخی از شرکت ها برای اینکه بتوانند از تجربیات حسابداران با تجربه در انجام امور مالیاتی شرکت خود استفاده کنند،ترجیح می‌دهند از خدمات مالیاتی موسساتی استفاده کند که در زمینه خدمات مالیاتی و حسابداری فعالیت می‌کنند.به علاوه این موسسات از توانایی بالایی در انجام امور حسابداری و انجام تکالیف مالیاتی برخوردار هستند.

هم اکنون در تجارت جهانی شرکت هایی در زمینه خدمات حسابداری و حسابرسی و فعالیت می کنند که بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر پرسنل دارند.به علاوه این شرکت‌ها دارای بیش از ۱۴۰ شعبه در سراسر جهان می باشند.وجود این گونه شرکت‌های قدرتمند،با چنین فعالیت وسیعی در جهان نشان از اهمیت و مقرون به صرفه بودن خدمات مالیاتی و حسابرسی در شرکت ها دارد.

 

خدمات مالیاتی

 

شرکتهای خدمات مالیاتی چه کارهایی انجام میدهند؟

شرکت های خدمات مالیاتی تمامی اموری که مربوط به مالیات یک شرکت است را انجام می‌دهند. گاها ممکن است مدیران کسب و کار فقط از یکی از خدمات مالیاتی استفاده کند. یا ممکن است تمامی امور مربوط به مالیات شرکت خود را به طور کامل به یک شرکت خدمات مالیاتی بسپارند.

علاوه بر این نظارت و بررسی اسناد و صورتهای مالی،برای استاندارد سازی آنها برای سازمان امور مالیاتی و کاهش ریسک ها و ابهامات آن،از جمله اقدامات شرکتهای خدمات مالیاتی می باشد.

 

 

لیست خدمات مالیاتی عبارتند از:

 • برنامه ریزی به منظور ساماندهی مالیات شرکتها و موسسات و مشاغل وارایه مشاوره مالیاتی بر اساس فعالیت های تجاری
 • تهیه و نگارش دفاترقانونی ( روزنامه و کل) مطابق آیین نامه اجرای ماده ۹۵ ق م م
 • تهیه وتنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد شرکتها و موسسات (اظهارنامه ماده 110)
 • تهیه وتنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی (مشاغل)اظهارنامه ماده 100
 • تهیه و تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیات برارزش افزوده و اجرای عملیات حسابداری و رسیدگی مالیاتی
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه املاک (مالیات بر درآمد اجاره )
 • تهیه و تنظیم اظهارنامه انحلال شرکتها و موسسات ( اظهارنامه ماده 116)
 • محاسبات مالیات حقوق کارکنان و تهیه و تنظیم لیست مالیات حقوق و ارسال به سامان امور مالیاتی کشور
 • تهیه و ارسال صورت معاملات فصلی موضوع ماده 169 ق م م بصورت آنلاین و آفلاین
 • خدمات مالیاتی در خصوص اجرای تکالیف مالیاتی (مالیات اجاره ،مالیات اشخاص خارجی و نقل و انتقال)
 • خدمات مالیاتی پی گیری و استرداد اضافه پرداختی به اداره امور مالیاتی ارزش افزوده
 • خدمات مالیاتی در زمینه آماده سازی مدارک برای رسیدگی مالیاتی عملکرد و ارزش افزوده
 • حضور درمراحل رسیدگی مالیاتی به اظهارنامه های مالیاتی تا اخذ برگ تشخیص مالیاتی
 • تنظیم لایحه مالیاتی دفاعی با تکیه بر آخرین قوانین و مقررات و آیین نامه های مالیاتی
 • خدمات مالیات تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی برای شرکتهای تازه تاسیس
 • خدمات مالیاتی در زمینه پی گیری و اخذ گواهی ماده 186 و 187 ق م م
 • خدمات مالیاتی برای شرکتهای تولیدی ، بازرگانی ،خدماتی و پیمانکاری
 • خدمات مالیاتی برای شرکتهای خارجی مستقر در ایران و شرکتهای واردات و صادرات
 • خدمات حسابداری مالیاتی در خصوص ارزش افزوده ، حقوق و سایر موارد
 • خدمات مالیاتی نظارت بر کادر حسابداری مالیاتی شرکتها و موسسات و مشاغل

 

دسته بندی خدمات مالیاتی

مالیات‌ها به دو دسته مالیات مستقیم و مالیات غیر مستقیم تقسیم می‌شوند که از مصرف‌کننده دریافت می‌شوند.مالیات بر درآمد،مالیات بر اجاره،مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر حقوق بیشترین پرداختی در شرکت‌ها و اشخاص حقیقی را دارند.

به همین منظور شرکت خدمات مالیاتی راشا مشاوران راستین،خدمات مالیاتی را در بخش‌های زیر طبقه‌بندی کرده است.در ادامه بخشی از تکالیف مالیاتی هر مالیات شرح داده شده است:

 

مالیات بر درآمد

 1. تشکیل پرونده مالیات بر درآمد
 2. گرفتن کد اقتصادی جدید
 3. تهیه(پلمپ)دفاتر قانونی
 4. تهیه و تنظیم صورت معاملات فصلی
 5. تهیه اظهارنامه مالیات بر درآمد
 6. تحریر دفاتر قانونی
 7.  پیوست اسناد حسابداری
 8. تهیه گزارشات مربوط به رسیدگی مالیاتی
 9. دفاعیه مالیاتی
 10. دادرسی مالیاتی و حضور در هیئت های مالیاتی

مالیات بر حقوق

 1. تهیه لیست حقوق و دستمزد
 2. تنظیم لیست مالیات بر حقوق
 3. تهیه فیش مالیات بر حقوق

مالیات بر اجاره ی

 1. تشکیل پرونده مستغلات
 2. اظهارنامه مالیات بر املاک
 3. دفاعیه مالیات بر املاک
 4. تنظیم لوایح کاهش مالیات بر اجاره

 

خدمات مالیاتی

 

خدمات مالیاتی به کدام شرکت‌ها ارائه می‌شود؟

خدمات مالیاتی به شرکت‌هایی پرداخت می‌شود که حجم فعالیت آنها کوچک یا متوسط باشد .به شرکت‌هایی با فعالیت بزرگ و وسیع خدمات مشاوره مالیاتی ارائه می‌شود.خدمات مالیاتی شامل مالیات بر ارزش افزوده،مالیات مستغلات،مالیات بر درآمد حقوق و مالیات برعملکرد می باشد.بیشتر شرکت های خصوصی مشمول این نوع مالیات ها می شوند.

 

 

ویژگی های یک مشاورمالیاتی

 • ارسال اظهارنامه مالیاتی در موعد تعیین شده
 • رسیدگی به امور مالی و بررسی صورت های مالی در زمان معین
 • دارای تخصص و دانش در زمینه مالی و مالیاتی
 • داشتن دانایی و آگاهی لازم
 • دارای تجربه کاری در زمینه های مختلف صورت های مالی
 •  سرعت عمل در کارها همراه با دقت لازم در امور مالی

 

قراردادهای خدمات مالیاتی به چه صورت است؟

قراردادهای خدمات مالیاتی به صورت پروژه ای و پشتیبانی مالی می باشد.شرکت‌های خصوصی و با حجم فعالیت کم و کوچک از خدمات مالیاتی پروژه‌های استفاده می‌کنند.شرکتهای با حجم فعالیت بالا وزیر از خدمات مالی و پشتیبانی استفاده می‌کنند.

 

 

قرارداد پروژه چیست؟

در این قرارداد مدارک و اسناد برای موسسه حسابداری ارسال می‌شود تا تکالیف مالیاتی را انجام دهند.این قرارداد برای شرکت هایی که تازه تاسیس شدند و یا حجم فعالیت کمی دارند مورد استفاده قرار میگیرد.

در این نوع قرارداد با توجه به اینکه موسسه حسابداری در پایان سال مالی اسناد و مدارک را ارائه می‌کنند،مسئولیتی در قبال صورت معاملات فصلی و اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نخواهند داشت.

 

قرارداد پشتیبانی چیست؟

این قرارداد برای شرکت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که امور مالیاتی و اداری زیادی دارند و حین کار به مشاوره مالیاتی نیاز دارند.اما برای خدمات مالیاتی و مالی هزینه زیادی بنا به شرایطی نمی‌تواند پرداخت نمایند.این شرکت‌ها با این نوع قرارداد می‌تواند کلیه امور مالیاتی خود را با کمترین هزینه انجام دهند.

 

مشاوره مالیاتی

آیا در کاهش از مالیات هم خدماتی ارائه می‌شود؟

حضور در هیئت های حل اختلاف مالیاتی و انجام امور مالیاتی یکی از خدمات مالیاتی شرکت های حسابداری است.این امر منجر به کاهش مالیات می شود.البته این امر نیازمند کادری مجرب و کاردان میباشد.

شرکت خدمات مالیاتی راشا مشاوران راستین با داشتن پرونده های موفق در این زمینه،این امر را محقق کرده است و شرکت در زمینه کاهش مالیات منطقی کمک کند.

 

 

تفاوت خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری چیست؟

در قراردادهای خدمات حسابداری فقط امور جاری و حسابداری شرکت انجام می شود و خدمات مالیاتی لحاظ می گردد.ولی اگر شرکتی نیاز داشته باشد هر دو خدمات در یک قرارداد واحد بسته شود،باید از خدمات مالیاتی استفاده کند.

 

تفاوت مشاوره مالیاتی و خدمات مالیاتی حسابدار چیست؟

 

انجام خدمات مالیاتی و بررسی و ارزیابی سوابق شرکت بر عهده حسابدار می باشد که با انجام درست وظیفه خود به پرداخت به موقع مالیات و سودآوری شرکت ها کمک می نماید، اما یک مشاور مالیاتی علاوه بر وظایف فوق وظیفه تدوین و تنظیم استراتژی های مالی شرکت ها را هم دارد و در حالیکه حسابدار جزء کارکنان داخلی شرکت به حساب می آید اما مشاوران مالیاتی طی قراردادی معین و دور از شرکت ها فعالیت می نمایند و با اتکا به تخصص و تجربه شان احتمال اثربخشی استراتژی های مالی را در بلند مدت بررسی کرده و راه هایی را برای رسیدن به موفقیت تعیین می نمایند.

 

خدمات مالیاتی

اهمیت استفاده از خدمات مالیاتی در کسب و کار

 

همه کسب و کارها اعم از خرد و متوسط و بزرگ و تولیدی و خدماتی و بازرگانی، نیاز به خدمات حسابداری , مالی و انواع خدمات مالیاتی( برای آشنایی بیش تر با انواع خدمات مالیاتی به مقاله راشا در خبرگذاری مهرنیوز مراجعه فرمایید.)، حسابرسی و بیمه دارند، و به ناچار بایستی از نیروهای انسانی به عنوان حسابدار و یا موسسات حسابداری کمک بگیرند تا بتوانند به صورت بلند مدت در صنایع دوام بیاورند و دوره عمر محصول و شرکت خود را بالا ببرند. شرکت ها برای اینکه بتوانند در هزینه های جاری و بلند مدتشان صرفه جویی کنند و بیشتر وقت خود را صرف کارهای تخصصی مربوط به  امور شان بکنند، می توانند از خدمات حسابداری موسسات مالی و مالیاتی که به صورت قانونی ثبت می شود استفاده کنند و از مشاوره ها و توصیه های کارشناسان و مشاوران خبره و متعهد در این زمینه استفاده کنند.

 

 

مشاوره مالیاتی راشا مشاوران راستین

 

با استفاده از خدمات مالیاتی و حسابداری موسسه راشا مشاوران راستین دیگر هیچ ترس و ابهامی از ممیزین مالیاتی و اداره مالیات نخواهید داشت. موسسه راشا مشاوران راستین با استفاده از بهترین مشاوران و  وکلای تخصصی و با تجریه و داشتن سابقه ای چندین ساله در زمینه های مشاوره های مالی و ارائه خدمات مالیاتی و حسابداری، دادرسی مالیاتی، بهترین انتخاب برای کسب و کارها جهت بهره گیری از خدمات مالیاتی و مشاوره های مالیاتی و دادرسی ها می باشد.

 

در هر کجای ایران و هرکجای جهان که هستید، همین حالا با مشاوران ما در شرکت راشا مشاوران راستین تماس حاصل بفرمایید و از خدمات و مشاوره های مالی و خدمات مالیاتی مجموعه بهره مند گردید.

 

 خدمات مالیاتی راشا مشاوران راستین

 

شرکت راشا مشاوران راستین با مدیریت منابع مالی و مشاوره های به هنگام و حرفه ای و همچنین انجام خدمات مالی، می تواند گامی هر چند اندک ولی بسیار اثر گذار در صرفه جویی اقتصادی و آرامش خیال شما بردارد. راشا مشاوران دارای سابقه 20 ساله با تجربیات موفق کاری در این زمینه و مشارکت و همکاری با هلدینگ ها و سازمان های بزرگ، این نوید را به صاحبان کسب و کارها می دهد که در صورت همراه شدن با راشا، خیالشان از مدیریت صحیح امور مالی شرکتشان راحت شده و موفقیتشان را تضمین نمایند.

 

چرا راشا مشاوران راستین ؟

 

شرکت راشا مشاوران راستین با رعایت کامل قوانین مالیاتی کشور و با استفاده از بهترین  راهکارها و دستورالعمل‌ها، درانجام خدمات مالیاتی  به بهترین نحو به صاحبان کسب و کار یاری میرساند ، شرکت خدمات مالیاتی راشا مشاوران راستین،با دارا بودن سالها تجربه در زمینه ارائه خدمات مالیاتی و بهره گیری از تیم متخصص و کارکشته،یکی از بهترین و مورد اعتمادترین شرکت‌های ارائه خدمات حسابداری و مالیاتی در ایران می باشد. راشا مشاوران راستین با بهترین مشاوران و  وکلای تخصصی و با تجریه و داشتن سابقه ای چندین ساله در زمینه های مشاوره های مالی و ارائه خدمات مالیاتی و حسابداری، دادرسی مالیاتی، بهترین انتخاب برای کسب و کارها جهت بهره گیری از خدمات مشاوره های مالیاتی و مشاوره مالیاتی  با راهکار هایی برای کاهش مالیات، بنگاه اقتصادی شما خواهد بود.

 

چگونه با راشا ارتباط برقرار کنیم؟

 

با مراجعه به آدرس وب سایت راشا مشاوران راستین (www.rashairan.com) و آشنایی هر چه بیشتر با تیم حرفه ای راشا و خدمات تخصصی اش و با اعتماد کامل به موسسه راشا، حرفه ای گرایی را تجربه نموده و با ما همراه شوید. راشا مشاوران راستین به آدرس تهران، خیابان نلسون ماندلا، نرسیده به جهان کودک، پلاک 88، ساختمان نگین افریقا، طبقه چهارم، واحد 402، برای انجام خدمات امور مالی شما صاحبان اصناف و کسب و کار، در خدمت شما می باشد.

 

مشاوره مالیاتی

عمده خدمات مالیاتی راشا مشاوران راستین:

 

 1.  مشاوره و اجرای خدمات مالیاتی شامل ثبت نام و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده /خرید وفروش فصلی /عملکرد/مالیات حقوق /مالیات اجاره اعم از موردی و سالانه
 2.  بستن حسابهای مالی پایان سال و ارسال اظهارنامه مالیات بر عملکرد طی مهلت قانونی مقرر
 3. تحریر دفاتر قانونی و تکمیل مدارک و مستندات مالیاتی و آماده سازی پکیج مورد نیاز سازمان مالیاتی به منظور ارایه از سوی شرکت در زمان رسیدگی با رویکرد کاهش ریسک
 4. ۴- حضور در جلسه دفاع مالیاتی شرکتها و اشخاص حقیقی و حقوقی و ارایه مدارک مورد نیاز سازمان امور مالیاتی و مذاکرات فنی با ممیزین و تدوین صورتجلسات مالیاتی
 5. تدوین لوایح مالیاتی و حضور در هیات های مالیات و حل اختلاف بدوی/تجدید نظر/شورای عالی مالیاتی /۲۵۱ مکرر /
 6.  بررسی و اصلاح حسابهای مالیاتی ورفع نواقص و پیش حسابرسی مالیاتی و تکمیل مدارک مورد نیاز جهت حضور در جلسه رسیدگی
 7.  ارایه پکیج مختص شرکتهای کوچک شامل یک بار چک کلی سیستم و اعلام نقائص و نظارت بر اجرای مالیاتی و ارایه پیشنهادات و رفع ایرادات و آموزش تیم مالی برای کاهش ریسک
 8.  پیش حسابرسی ارزش افزوده و بررسی فاکتورهای خرید و فروش و اظهارنامه های ارسالی و رفع ایرادات و تکمیل مدارک و فرمهای مورد نیاز

 

 

به مشاوره مالیاتی نیاز دارید ؟ همین الان تماس بگیرید…

_

همین الان تماس بگیرید و از 30 درصد تخفیف در هزینه مشاوره برخوردار شوید

آشنایی با خدمات راشا مشاوران راستین

با دیدن این ویدیو در چند دقیقه با تمامی خدمات راشا مشاوران راستین آشنا خواهید شد
خدمات مدیریت مالی مالیاتی حسابداری راشا

۲۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *