خدمات حسابرسی

_

خدمات حسابرسی

 

خطر و ریسک پذیری در هنگام تصمیم‌گیری‌های مالی شرکت ها  همواره مد نظر مدیران بوده است. راشا مشاوران راستین با ارائه مجموعه‌ای از خدمات اطمینان‌بخش در زمینه خدمات حسابرسی به شما کمک می‌کند تا کم‌خطرترین انتخاب را داشته باشید. راشا مشاوران راستین  با استقرار نظام کنترل‌های داخلی در شرکت‌ها ، در به حداقل رسیدن خطاها و سوء استفاده‌های مالی کمک میکند.

 

حسابرسی چیست و مراحل انجام آن به چه صورت می باشد؟

 

در صورتی که اسناد مالی یک سازمان مورد ارزیابی قرار نگیرند،ممکن است موجب بروز تقلب و اشتباه شود.اگر می خواهید یک اقتصاد سالم داشته باشید،می بایست از حسابرسی استفاده کنید.استفاده از حسابرسی یک امر ضروری می باشد.

در این مقاله از راشا مشاوران راستین،مفاهیم حسابرسی و تفاوت حسابرسی و حسابداری را مورد بررسی قرار می‌دهیم.به علاوه به برخی از اقدامات حسابرسی که در مجموعه راشا مشاوره راستین ارائه می شود می پردازیم.با ما همراه باشید

 

حسابرسی چیست؟

 

حسابرسی عبارت است از مجموعه فعالیت‌ها و کارهایی که برای بررسی و رسیدگی به اسناد و مدارک شرکت ها و واحدهای تجاری،با توجه به استانداردهای قانونی و تعریف شده صورت می گیرد.

نتیجه حسابرسی گزارشی خواهد بود که عقیده حسابرس(حقیقی یا حقوقی)را نسبت به صحت و سقم صورت های مالی یک شرکت یا سازمان،و روش های به کار گرفته شده حسابداری آن شرکت یا سازمان اعلام می‌کند.

در صورتی که هرگونه مغایرت در نوع عملکرد یا نقص مدارک وجود داشته باشد،آن مورد در گزارش ذکر می شود تا راهکاری برای آن در نظر گرفته شود.

 

مراحل انجام حسابرسی

 

 1. تایید گزارش مالی به وسیله مدیران شرکت
 2. آغاز فعالیت حسابرس با توجه به شناختی که از فعالیت‌های شرکت به دست آورده است
 3. شناسایی و ارزیابی هرگونه ریسکی که می تواند تاثیر زیادی بر وضعیت مالی شرکت داشتهباشد.به علاوه شناسایی اقداماتی(کنترل‌های داخلی)که برای کاهش آن ریسک ها توسط شرکت یا سازمان در پیش گرفته شده است.همچنین ارزیابی هریک از فعالیت‌هایی که در گزارش مالی لیست شده اند،توسط حسابرس
 4. حسابرس طبق کنترل ها و ریسک هایی که شناسایی کرده است بررسی می کند که مدیران شرکت یا سازمان،چه کاری برای اطمینان از صحت گزارش مالی انجام دادند.همچنین شواهد حمایتی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.
 5. حسابرس پس از بررسی شواهد حمایتی،قضاوت می کند که آیا گزارش مالی گزارشی منصفانه و واقعی از وضعیت مالی شرکت و گردش نقدی آن می باشد یا خیر.به علاوه حسابرس باید بررسی کنند که آیا گزارش مالی با استانداردهای گزارشگری مالی مطابقت دارد یا خیر.
 6. در مرحله آخر،حسابرس میبایست گزارش حسابرسی را برای هیئت مدیره یا سهام داران تهیه و بیان کند.

 

هدف از کنترل داخلی چیست؟

 

 1. افزایش میزان کارآیی شرکت
 2. حفاظت از اموال شرکت
 3. قابل اعتماد کردن گزارش‌های مالی
 4. مطمئن کردن مدیران شرکت از این موضوع که معاملات واحد اقتصادی کاملا درست در سوابق و دفاتر مربوطه منعکس می‌شوند
 5. ترویج سیاست‌های مدیریت و برقراری ارتباط با سطوح پایین‌تر کارکنان

 

 

Audit

 

آیا نیاز به وام و تسهیلات بانکی دارید؟

 

طبق جدیدترین بخشنامه های بانکی،در صورتی که گزارش حسابرسی صورت های مالی و فعالیت های مالی یک شرکت یا موسسه،توسط سازمان حسابرسی مورد پذیرش و تایید باشد،آن شرکت و موسسه می‌تواند از بانک دست درخواست وام و تسهیلات کرده،و پس از ارائه همه اسناد و مدارک مربوطه به صورت کامل و بدون نقص وام و تسهیلات دریافت کند.

در صورتی که موسسه یا سازمان شما نیازمند دریافت تسهیلات و وام بانکی می باشد،واگر از چندین روش مختلف اقدام نموده اید،اما به دلایلی همچون ناقص بودن مدارک و اسناد و یا عدم رعایت اصول تهیه اسناد و دلایلی دیگر موفق به دریافت تسهیلات بانکی نشده اید.می توانید با مشاوران حسابرسی،مالی و مالیاتی موسسه حسابرسی را مشاوره راستین تماس حاصل فرمایید.

شما می‌توانید با راهنمایی‌های مدیران و متخصصان مجرب و کاردان موسسه راشا مشاوران راستین وام و تسهیلات بانکی دریافت کنید.

 

اهداف حسابرسی

 

 • جلوگیری از ارائه گزارش میزان مانده حساب ها در اثر مبالغ جعلی بیش از حد واقعی
 • بررسی این موضوع که آیا اطلاعات مالی و معاملات به طور کامل و دقیق ثبت شده‌اند یا خیر
 • بررسی این امر که تمامی اموال و دارایی‌ها متعلق به آن شرکت و موسسه هستند یا خیر، همچنین بررسی تعهدات شرکت در بدهی‌های منعکس شده در صورت‌های مالی
 • یکی از اصلی ترین اهداف حسابرسی بررسی و جمع بندی حساب ها و معاملات می باشد،تا اطمینان حاصل شود که این جمع‌بندی به طور صحیح صورت گرفته باشد.
 • ارزشیابی روش های حسابداری تعیین شده از سوی شرکت.هدف از این ارزشیابی بررسی این موضوع است که آیا این روش های حسابداری به طور صحیح انجام شده اند یا خیر.اهمیت این موضوع در این است که مانده حساب ها به طور صحیح و کامل در صورت های مالی منعکس می شوند.
 • طبقه بندی و افشا آخرین هدف حسابرسی می باشد

 

مهمترین انواع حسابرسی عبارتند از:

 

 1. حسابرسی صورت های مالی
 2. حسابرسی رعایتی
 3. حسابرسی عملیاتی
 4. حسابرسی قانونی
 5. حسابرسی داخلی

Audit

 

 

تفاوت حسابرسی با حسابداری

 

با اینکه حوزه فعالیت هر دو یکسان می باشد(اطلاعات مالی)و همچنین حسابداری و حسابرسی رابطه‌ای نزدیک با یکدیگر دارند،اما ابزار و روش های فعالیت این دو و همچنین ماهیت هر یک با دیگری متفاوت است.

در واقع حسابرسی و حسابداری مکمل یکدیگر هستند.به عبارت دیگر داده ها و اطلاعاتی که در نتیجه فعالیت های حسابداری به دست می آید،موضوع اصلی حسابرسی می باشد.

 

 

 

تفاوت های حسابداری و حسابرسی به طور کلی عبارتند از:

 

 1. هدف حسابرسی ارزیابی و اظهار نظر در رابطه با اطلاعات و مدارک بدست آمده می باشد.اما هدف حسابداری تهیه صورت های مالی و همچنین ثبت اسناد در سیستم های کامپیوتری و دفاتر مالی می‌باشد.
 2. حسابرس ها در زمان‌های مشخص(مثلاً پایان سال مالی یا پایان فصل)اقدام به پردازش اطلاعات می‌کنند.در صورتی که حسابداران معمولا هر روز معاملات انجام شده و فعالیت‌های مالی را ثبت می‌کنند
 3. حسابرسی فقط به بررسی و شناخت تقبلات و مشکلات گزارش های مالی می پردازد.اما برای رفع و حل کردن آن اقدامی نمی‌کند.(برعکس حسابداری)

 

Audit

 

 

 

ارائه خدمات حسابرسی در شرکت راشا مشاوران راستین

 

موسسه حسابرسی راشا مشاوران راستین،پس از بررسی و رسیدگی به کلیه مدارک و اسناد و همچنین وجود تطابق با استاندارد های پذیرفته شده

و قانونی حسابرسی،و همچنین با دارا بودن یک تیم مجرب و کاردان و دارای دانش کافی در رابطه با مسائل حسابرسی،مالی،مالیاتی،حسابداری و غیره سعی در افزایش اعتبار و ارزش صورت های مالی،و همچنین انجام کلیه خدمات حسابرسی،حسابرسی داخلی و حسابرسی خارجی،طبق استانداردهای حسابرسی و حسابداری را دارد.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه انواع حسابرسی دارید،و یا قصد استخدام در رشته‌های حسابداری،حسابرسی و مدیریت را داشته و نیاز به مشاوره در این زمینه دارید با مشاورین ما در تماس باشید.

 

عمده خدمات حسابرسی راشا مشاوران راستین:

 

 • عقد قرارداد حسابرسی داخلی و اعزام حسابرس داخلی /حسابرسی مالیاتی /حسابرسی عملیاتی
 • استقرار سیستم حسابرسی بر اساس قوانین مالی و مالیاتی در شرکتها به منظور رسیدگی مستمر مالیاتی و رفع نقائص و پیشگیری ها
 • انجام حسابرسی فوری مخصوص تسهیلات بانکی داخلی و خارجی و شرکت در مناقصات
 • حسابرسی خاص محیط زیست / مسئولیت اجتماعی
 • آموزش اصول و استانداردهای حسابرسی و مشارکت با حسابداران رسمی و حسابرسان و موسسات حسابرسی معتبر داخلی و بین المللی

شما همراهان گرامی راشا میتوانید جهت مشاهده خدمات مالیاتی و دریافت مشاوره مالیاتی و خدمات حسابداری به صفحات لینک شده مراجعه نمایید.

_

آشنایی با خدمات راشا مشاوران راستین

با دیدن این ویدیو در چند دقیقه با تمامی خدمات راشا مشاوران راستین آشنا خواهید شد
خدمات مدیریت مالی مالیاتی حسابداری راشا
معرفی خدمات راشا مشاوران راستین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *