راهکارهای کاهش مالیات به صورت قانونی

راهکارهای کاهش مالیات

در دنیای امروزه پرداخت مالیات کمتر از دغدغه های اصلی صاحبان صنایع و شرکت ها (اشخاص حقوقی) و همچنین (اشخاص حقیقی) میباشد. موسسات همیشه تمایل به کاهش مالیات خود دارند و سعی می کنند با مشورت گرفتن از مشاوران و مدیران مالی  برای مبالغ مالیاتی خود تخفیف بگیرند. موسسه راشا مشاوران راستین به صورت ثبت شده و قانونی می تواند همه شرکت ها و هلدینگ ها را در خصوص این مسائل راهنمایی کرده و راه های استفاده از تخفیفات مالیاتی سازمان ها را هموار نموده و از بروز جرایم مالیاتی برای سازمان ها جلوگیری کند.

راهکارهای کاهش مالیات شرکت ها

این نکته را بایستی در نظر داشته باشیم که درخواست برای معافیت ها و تخفیفات مالیاتی نه تنها خلاف قانون نیست بلکه در صورت داشتن آگاهی از قوانین مالیاتی کشور می توان یک سری راهکارهایی را تعریف نمود که سازمان و شرکت ها از تخفیف مالیاتی خوبی برخوردار باشند.در ادامه به راهکارهای کاهش مالیات میپردازیم.

استخدام نیروهای حرفه ای و مشتاق

شرکت ها برای استفاده از معافیت ها و تخفیف های مالیاتی باید با استخدام نیروی انسانی ماهر در زمینه حسابداری، فعالیت ها و اقدامات مالی شرکت را نظم ببخشند، در واقع یکی از ویژگی هایی که سازمان در انجام وظایف قانونی خود باید داشته باشد داشتن نظم است، مدیر مالی یا حسابدار باید بتواند در مهلت مقرر همه گزارشات فصلی و ارزش افزوده و اظهارنامه ها را آماده کرده و تسلیم نماید و دفاتر قانونی اش را به طور منظم و طبق آیین نامه ها تحریر و تنظیم کند و در وارد  نمودن هزینه ها ی شرکت دقت داشته باشد تا جز هزینه های متعارف سازمان بر شمرده شوند و همواره در حفظ و نگهداری فاکتورهای هزینه کوشا باشد.

راهکارهای کاهش مالیات به صورت قانونی

تسلیم به موقع اظهارنامه

همه موسسات تجاری طبق قانون مکلف به تسلیم به موقع اظهارنامه مالیاتی و پرداخت مالیات هستند و در صورت رعایت این امر، میتوانند از مشوق های قانونی نرخ صفر برخوردار گردند. و در صورت عدم تسلیم به موقع جرائمی را که قانون تعیین میکند را  ملزم به پرداخت آن هستند.

صداقت مودیان

مودیان بایستی همواره در تهیه و تنظیم صورت های مالی دقت لازم به عمل بیاورند و رقم های مالیاتی سال پیشین را به عنوان مالیات الان شان در اظهارنامه های الکتریکی اعلام کنند و در انتقال اطلاعات به ممیزان صادق بوده و سعی در حفظ شفافیت موضوع بکنند، در اعلام همه هزینه ها بایستی مدارک های مربوطه را ارائه نمایند تا آن قسمتی از هزینه ها که در قانون مالیات های مستقیم پیش بینی نشده اند را از مبلغ مالیاتشان کسر کنند.

کمک مالی و خیریه

کمک کردن سازمان ها و موسسات به مراکز عام المنفعه یکی دیگر از راه های استفاده از تخفیف های مالیاتی می باشد، مودیان باید همواره فاکتورها و رسید های مربوطه را حفظ کنند و آنها را در مواقعی که مورد نیاز بود به ممیزان ارائه نمایند تا بتوانند از مزیت های معافیت و تخفیف مالیاتی بهره مند شوند.

راهکارهای کاهش مالیات به صورت قانونی

ایجاد کسب و کار خانگی

همچنین صاحبان کسب و کار می توانند با ایجاد کسب و کار خانگی و از طرق استفاده از منزل به جای دفتر کار تا حدودی از مزایای تخفیف مالیاتی بهره مند شده و هزینه هایشان را کاهش دهند.

تقسیم اموال اشخاص حقیقی

در اشخاص حقیقی یکی از راه هایی که می تواند در کاهش مالیات یازی شان کند ، تقسیم کردن اموال و دارایی هایش بین اعضای خانواده و اعضای تحت تکفلش می باشد.

راشا مشاوران راستین

در مباحث خدمات مالیاتی و در تهیه و تنظیم و ارسال اظهارنامه های مالیاتی پیشنهاد میکنیم همواره از مشاوران حرفه ای و خبره همچون موسسه راشا مشاوران راستین کمک بگیرید و با آنها مشورت کنید، زیرا این شرکت های ثبت شده توانایی اعتراض کردن و دفاع حرفه ای از پرونده های مالیاتی در هیات های حل اختلاف را برایتان دارند.

برای دریافت مشاوره مالیاتی  با 30 درصد تخفیف ؛ هم اکنون تماس بگیرید.

کلیک کنید

۱۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *