حسابداری مالیاتی

این روزها با روند نزولی رشد بورس کار بازار سکه ، سکه شده است ؛ در این میان دولت در پی اعمال مالیاتهای سنگین بر سکه های انبار شده می باشد.در این مقاله با راشا مشاوران راستین همراه باشید تا با آخرین اخبار مالیاتی بر بازار سکه با خبر شوید.

بخشنامه:

طبق آخرین مصوبات سامانه‌ ای برای دریافت مالیات بر سکه راه‌اندازی شده است، این مالیات در سال ۹۸ تا سقف ۱۸۵ قطعه سکه می‌باشد که اگر این سکه‌ها فروخته نشوند این مالیات به سال‌های آینده موکول خواهند شد. مشمولین این مالیات اشخاصی حقیقی هستند که خریدار سکه از بانک‌ مرکزی در سال ۱۳۹۸ بوده اند.

همچنین خاطر نشان میشود که در صورت تسلیم ظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر نیاز به نگهداری اسناد مربوطه نیست.

در صورت تعلق گیری ، مهلت پرداخت حداکثر تا پایان مردادماه سال ۱۳۹۹ اعلام شده است.

قابل ذکر است:

اما حذف یک بند در بخشنامه سال 98 نسبت به سال 97 رخ داده است («چنانچه مودیان مشمول نسبت به مالیات تعیین شده صرفا از حیث عدم فروش سکه‌های دریافتی معترض باشند، می‌توانند نسبت به طرح ادعای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد کنند.»)  وجود این بند بدین معنا بود تا زمانی‌ که  فروش سکه اتفاق نمی افتاد و سودی شناسایی نمی‌شد، امکان عدم پرداخت مالیات وجود داشت. و حالا حذف ابن بند بر این امر دلالت دارد که نگه داری سکه ها توسط اشخاص حقوقی شامل مالیات خواهد شد.

راشا مشاوران راستین ارائه دهنده خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری به  شما صاحبان مشاغل و املاک با جدید ترین متد های اقتصادی خواهد بود.

اخبارمالیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *