راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی ( قسمت سوم)

اظهارنامه الکترونیکی

راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی


در قسمت دوم این مقاله با فیلد مالیاتی اطلاعات لازم برای شخص حقوقی و سپس اطلاعات اظهارنامه اختصاصی آشنا شدید ؛ در این قسمت با راشا مشاوران راستین همراه باشید تا با جداول پنج تا هشت فرم اظهار نامه مالیاتی آشنا شوید.

2.5 .جدول2 -اسامی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل:

این فرم شامل مشخصات مدیرعامل و اعضای هیات مدیره می باشد که تکمیل اطلاعات آن اجباری بوده و بر اساس اطلاعاتثبت نام مؤدی به صورت غیرقابل ویرایش تکمیل می شود. اولین ردیف اطلاعات به صورت اجباری می بایست با سمت مدیرعامل تکمیل گردد. در صورت نیاز به اصلاح اطلاعات این جدول لازم است مودی از طریق سامانه ثبت نام اقدام نموده وپس از ثبت اصلاحات از طریق عملیات بروزرسانی، اطلاعات به روزشده مجدد بارگذاری می شود.با توجه به تعداد فیلدها، به منظور مشاهده تمامی اطلاعات از اسکرول سمت راست و پایین صفحه استفاده بفرمایید.

2.6 .جدول 3-اطلاعات دفاتر قانونی مؤدی:

این فرم شامل اطلاعات فهرست دفاتر قانونی مؤدی می باشد که به دو دسته دفاتر دستی و دفاتر ماشینی (مکانیزه –الکترونیکی)می باشد که در صورت ثبت پاسخ “بلی” برای “سوال شماره 7” در جدول اطلاعات اختصاصی، این جدوال فعال و تکمیل اطلاعات آن و ثبت کد رهگیری اجباری خواهد بود.
اطلاعات این جدول بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان ثبت شرکت ها تکمیل می شود و مؤدی قادر به ویرایش اطلاعات در صورت لزوم می باشد.
تکمیل فیلدهای اطلاعاتی نوع دفتر، مرجع صدور و تاریخ ثبت در جدول 3-1 و تکمیل فیلدهای نام نرم افزار حسابداری،تاریخ نصب و مورد استفاده دفتر در جدول 3-2 الزامی می باشد.

دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی

2.7 .جدول 4 -جزئیات پذیرش بورس سهام:

این فرم شامل اطلاعات جزئیات پذیرش بورس سهام می باشد که در صورت ثبت پاسخ” بلی ” برای “سوال شماره 6 درجدول اطلاعات اختصاصی، تکمیل این جدول اجباری می باشد.تکمیل فیلدهای وضعیت پذیرش بورس سهام پذیرفته شده در، نوع بورس، ارائه گواهی بورس در بورس فرابورس در اینجدول الزامی می باشد.

توجه: بر اساس اطلاعات تکمیل شده در این جدول قابلیت بهره برداری از بخشودگی ماده 143 ق.م.م در جدول شماره 8 (معافیت ها و بخشودگی های مالیاتی) فراهم می شود.

2.8 .جدول 5 -درآمدهایی که مالیات آنها قبلا به صورت مقطوع پرداخت شده است:


این فرم شامل درآمدهایی است که مالیات آن قبلا به صورت مقطوع به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت شده است کره درصورت ثبت پاسخ “بلی” برای “سوال شماره 6 “در قسمت اطلاعات اختصاصی این جداول فعال و تکمیل اطلاعات آن اجباریمی باشد.
پس از تکمیل این جدول توسط مؤدی مجموع “سود (زیان) درآمدهای معاف مقطوع” به جدول محاسبه مالیات منتقل و درمحاسبات نهایی مالیات متعلقه تاثیرگذار خواهد بود.
تکمیل فیلدهای اطلاعاتی نوع درآمد مقطوع، مبلغ درآمد مقطوع، سود (زیان) درآمدهای مقطوع و مالیات پرداخت شده دراین جدول الزامی است.

در قسمت چهارم این مقاله با ما همراه باشید تا با ادامه نحوه تکمیل سایر جداول اظهارنامه مالیاتی آشنا شوید.

راشا مشاوران راستین ارائه دهنده خدمات مالیاتی ؛ خدمات حسابداری و امور مالی در کنار شما صاحبان مشاغل خواهد بود.

اخبارمالیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *