راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی ( قسمت هشتم)

اظهارنامه الکترونیکی

راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی


در قسمت هفتم مقاله راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی با نحوه تکمیل جدوال 21تا25 آشنا شدید، در قسمت ( آخر ) این مقاله با ما همراه باشید تا با مراحل تایید نهایی و لیست قبوض آشنا شوید.

 2.26 .پانویس:

در این فرم اطلاعات مشخصات تهیه کننده اظهارنامه (دارنده امضا)، اطلاعات مدیر امور مالی، حسابرسی مرؤدی ، مشخصات حسابرس /موسسه حسابرسی، مشخصات حسابداران رسمی در اجرای مقررات موضوع مراده 272 ق.م.م مؤدی تکمیل میشود.

2.27 .تایید نهایی اطلاعات:

در این فرم جداول و فیلدهای اجباری که مؤدی می بایست تکمیل نماید کنترل می شود و در صورتی که تمامی این اطلاعات تکمیل شده باشد تایید نهایی اطلاعات و پیش نمایش اظهارنامه فعال می شود.در صورت عدم تکمیل جدول و یا اطلاعات اجباری، لیست مواردی که نیاز به تکمیل و یا اصلاح داشته باشد به مؤدی نمایشداده می شود که این لیست به صورت لینک به جداول مرتبط می باشد و پس از اصلاح تمامی موارد گزینه تایید نهایی اطلاعات فعال می شود.

قسمت آخر_راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

2.28 .لیست قبوض:

پس از تایید نهایی اطلاعات و تولید کد رهگیری اظهارنامه، در صورت پاسخ بلی مؤدی به درخواست صدور قربض مالیاتی،مؤدی به فرم لیست قبوض هدایت می شود، با انتخاب کد رهگیری اظهارنامه اطلاعات اظهارنامه نمایش داده می شود. مبلغ قابل پرداخت به صورت پیش فرض با مالیات مرتبط با اظهارنامه تکمیل و مؤدی بر اساس مبلغ مورد نظر برای پرداخت میتواند این مبلغ را ویرایش نماید.پس از ثبت مبلغ قابل پرداخت، با کلیک بر روی عملیات ذخیره، شناسه قبض و پرداخت تولید و در ردیف مربوطه به مؤدی نمایش داده شده و قابلیت چاپ قبض فراهم می شود.

این بود قسمت آخر مقاله راهنمای استفاده از سامانه آنلاین دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی ؛ امیدواریم در روند تکمیل اظهارنامه مالیاتی در سامانه الکترونیکی به شما کمک کرده باشیم.

شرکت حسابداری راشا مشاوران راستین با اجرای خدمات مالیاتی و خدمات حسابداری و امور مالی و خدمات بیمه  آماده یاری رساندن به شما مودیان و صاحبان املاک و اصناف خواهد بود.

برای دریافت مشاوره با سی درصد تخفیف ( تا پایان پاییز) با ما تماس حاصل فرمایید.

کاهش مالیاتمالیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *