به کدام شرکت حسابداری اعتماد کنیم؟

شرکت-حسابداری-چیست

ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب را بدانید


موضوع مسائل حسابداری و مالی از چالش های اساسی و مهم هر کسب و کاری می باشد، همه ی کسب و کارها همواره برای انجام بهینه وظایف سازمانی خود نیاز به حسابرسی و فعالیت های مالی دارند، بعضی کسب و کارهای کوچک هم مشکل تامین نیروی انسانی برای فعالیت های حسابداری و مالی را دارندو یا اینکه حجم فعالیت هایشان بسیار کم می باشد و نیاز به حضور حسابدار تمام وقت برای شرکتشان ندارند. به طور کلی هر مدیر کسب و کاری نیاز به یک حسابدار حرفه ای و متخصص دارد که بتواند از دردسر های ناشی از امور مالی و حسابرسی نجات پیدا کند؛ در این مقاله با ما همراه باشید تا به پرسش های مهم شرکت حسابداری چیست و باید چه ویژگی هایی داشته دباشد پاسخ دهیم.

شرکت حسابداری چیست؟

شرکت حسابداری شرکتی است که به صورت تخصصی انواع خدمات حسابداری را برای شرکت ها و هلدینگ ها انجام میدهد و دارای تمامی ابزارهای ضروری و لازم برای انجام صحیح خدمات می باشد، امور حسابداریه شرکت ها از قبیل تنظیم دفاتر، امور مربوطه به اظهارنامه و ارزش افزودهرا انجام داده و در قبال آن با هلدینگ ها قرارداد منعقد می نماید. این شرکت مسئولیت تمامی اسناد و صورتحساب ها و تمامی عواقب احتمالی ناشی از اشتباهات در صورت های مالی را بر عهده میگیرند.

از جمله وظایف شرکت های حسابداری عبارتند از: 

 • ارائه خدمات حسابداری به شرکت ها و واحد های زیر مجموعه
 • مشاوره های مالی، مالیاتی برای شرکت های حقوقی و اشخاص حقیقی
 • ارائه خدمات مناسب نرم افزاری
 • ارائه خدمات آموزشی در زمینه حسابداری، حسابرسی، مالیاتی، بیمه، ورود به بورس
 •  مدیریت و مشاوره مدیریتی درآمد/هزینه و مدیریت استراتژیک و نیروی انسانی و مشاوره کاهش هزینه و استفاده بهینه از منابع و نقدینگی مشاوره تلفنی و حضوری در محل کارفرما
 • مشاوره ساعتی / روزانه موردی در محل کارفرما و چک سیستم بررسی سیستم های مالی و مالیاتی و رفع نقص مختص کسب و کارهای کوچک
 • عقد قرارداد حسابداری سالانه و اعزام نیروی پاره وقت و تمام وقت حسابداری
 • نصب و راه اندازی نرم افزار و ارتقا نرم افزارهای موجود و انتقال دیتا بین سیستم های مختلف و به روز رسانی کدینگ

انواع شرکت های حسابداری از نظر نوع خدماتی که ارائه می دهند شامل:

 1. شرکت های  نوع اول که به صورت مشاوره می باشد و به ارائه خدمات مشاوره ای در رابطه با امور حسابداری و مالیاتی، مشاوره در رابطه با انتخاب نرم افزارهای حسابداری می پردازند.
 2. شرکت های  نوع دوم که به صورت نظارت مستمر عمل میکنند و به صورت سالیانه به مشتریان خدمات ارائه داده و بر امور جاری حسابداری و مالی شرکت ها نظارت داند.
 3. شرکت های نوع سوم که به ارائه خدمات حسابداری به صورت کامل می پردازند و تمامی امورحسابرسی شرکت ها به آنها برون سپاری می شود و می توانند به ارائه خدمات مربوط به شرکت های  نوع اول دوم هم بپردازند.       موسسه راشا مشاوران راستین با دارا بودن سابقه 20 ساله در زمینه ارائه خدمات حسابداری و امور مالی و با استفاده از برترین و حرفه ای ترین مشاوران و متخصصان، بهترین خدمات را در زمینه های مالیاتی و حسابرسی ارائه می دهد و با تامین نیروی انسانی مناسب برای شرکت های تجاری و عقد قرارداد با موسسات بهترین مشاوره های مالی، حقوقی،  خدمات بیمه ، بورسی  را ارائه می دهد. شرکت راشا مشاوران با رعایت کامل قوانین مالیاتی کشور و با استفاده از بهترین  راهکارها و دستورالعمل‌ها، در اجرای خدمات مالیاتی  به بهترین نحو به صاحبان کسب و کار یاری میرساند. مشاوره مالیاتی راشا مشاوران راستین با راهکار هایی برای کاهش مالیات، بنگاه اقتصادی شما را در مسیر امن مالیاتی قرار می‌دهد.

اخبارحسابداری

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *