قرارداد های حسابداری شرکتی

 قرارداد حسابداری با شرکت ها

امور مالی و حسابداری شرکت ها یکی از مهمترین و ضروری ترین نیاز هر مدیر کسب و کار و اشخاص حقیقی و حقوقی است، امروزه نرم افزارهای حسابداری متنوعی وجود دارند که می توانند به کسب و کارها کمک کنند، اما این نرم افزارها بدون پشتوانه نیروی انسانی کارکرد مناسبی نخواهند داشت  و باید توسط نیروهای متخصص و با تجربه مدیریت شود. بنابراین همه افراد حقوقی و حقیقی بایستی برای مدیریت صحیح امور مالی خود و فعالیت های حسابداری و مالیاتی و حسابرسی از نیروهای حسابداری متخصص استفاده نمایند و درابتدای این امر اقدام به تنظیم صحیح قرارداد حسابداری با شرکت ها نمایند.

 حرفه ای باشید:

مدیران و حسابداران حرفه ای مالی و حسابداری همواره با تنظیم قرارداد های حسابداری، خدمات مالی و مالیاتی و حسابرسی را در زمان بندی مشخص به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهند، در یک قرارداد حسابداری، تعهدات و وظایف هر یک از طرفین بایستی کاملا واضح و مشخص باشد. داشتن یک قرارداد کاری مشخص و مدون از ایجاد مشکلات و سوء تفاهمات در آینده جلوگیری خواهد کرد.

قراردادهای حسابداری می تواند به صورت دائمی و موقت منعقد گردند و مدت زمان برای ارائه خدمات به شرکت ها و سازمان ها در قراردادها بایستی با توافق طرفین و به طور کاملا مشخص درج شود.

شرایط پرداخت:

بعد از ثبت نهایی و عقد قرارداد و توافق و رضایت طرفین، امکان فسخ یک طرفه ی قرارداد ها وجود نخواهد داشت و شرایط فسخ را بایستی به صورت تبصره در قراردادها درج نمایند. در تنظیم قرادادهای حسابداری مواردی از قبیل عناوین و اطلاعات شخصی افراد، موضوع قرارداد که شرکت ها بایستی اطلاعات کامل از شرح خدمات مورد نیاز خود را ارائه نمایند، و مدت زمان قرارداد که بسته به نوع خدمات قابل ارائه زمان تقریبی و قطعی خدمات حسابداری اعلام خواهد شد، مبلغ و شرایط پرداخت که از سمت موسسات حسابداری اعلام شده و بعد از بررسی طرفین مبلغ مورد توافق نهایی خواهد شد، و در نهایت تعهدات طرفین(مجری و کارفرما) که بعد از بازبینی نهایی قرارداد حسابداری ثبت نهایی شده و به امضا طرفین خواهد رسید.

حق الزحمه خدمات حسابداری بر حسب حجم فعالیت های مورد نیاز شرکت ها و مدت زمان تعیین شده اعلام میگردد وقاعدتا هر چه مدت زمان طولانی تر گردد هزینه انجام خدمات هم بیشتر خواهد شد.

عواقب عدم وجود قرار داد حسابداری:

تنظیم نکردن قرارداد حسابداری از طرف موسسات تجاری و شرکت های تجاری ممکن است عواقبی را برای هر دو طرف به دنبال داشته باشد، از جمله فسخ یک باره تعهدات و انجام پروژه ها، بی تعهد بودن به قول هایی که روزهای اول در انجام خدمات داده شده است، و در نهایت نبودن یک مرجع و منبع مشخص  برای حل و فصل مشکلات و نداشتن مدرکی جهت دفاع از خود می باشد.

چه خدماتی ارائه میشود:

شرح خدماتی که در قرارداد ها می توان ذکر کرد شامل: تنظیم و اجرای امور حسابداری، بررسی اسناد و مدارک شرکت، و اجرای خدمات مالی و مالیاتی، و استفاده از نرم افزارهای حسابداری، تحریر دفاتر قانونی در پایان سال و تهیه اظهارنامه مالیاتی، ترازنامه، صورت حساب سود و زیان و ارائه گزارشات فصلی و ماهیانه است.

در پایان…

همه کسب و کارهای تجاری و افراد حقیقی و حقوقی باستی برای انجام فعالیت های مالی و حسابداری خود از موسسه های معتبر و حرفه ای و نیروی های متخصص و باتجربه استفاده کنند و قراردادهای مشخص کاملی را با موسسات منعقد نمایند که عقد چنین قراردادهایی با شرکت ها و سازمان ها، از ایجاد هرگونه دعوا و اختلاف پیشگیری می کند و در صورت بروز مشکلی همه مدارک و اسناد در دسترس خواهد بود.

ما در کنار شما هستیم

برای عقد قراردادهای معتبر حسابداری و حسابرسی و اجرای خدمات مالیاتی با متخصصان و کارشناسان ما در موسسه راشا مشاوران راستین ارتباط برقرار نمائید.

جهت ارتباط با ما

تماس با ما: 9 -88206007 021
ایمیل: info@rashairan.com
تماس با مدیرعامل: 8368 571 0912

همراه: 200 90 27 – 0991

تهران ، خیابان آفریقا ( نلسون ماندلا ) ، نرسیده به چهارراه جهان کودک ، پلاک 88 ، ساختمان نگین آفریقا ، طبقه 4 ، واحد 402

حسابداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *