وکیل مالیاتی کیست؟

صاحبان کسب و کار و مدیران شرکت ها همواره برای اینکه بتوانند فعالیت های تجاری ، بازرگانی و بازاریابی خود را در مسیری امن و بدون زیان های مالی هدایت کنند، نیازمندان مشاوران و وکلای مالیاتی خبره و مسلط هستند تا مسیرهای پرپیچ و خم قانون مالیاتی را که جز با حمایت و مشورت یک وکیل دوراندیش و با تجربه نمیتوان پیمود را  به بهترین شکل طی کنند.

چرا به مشاور مالیاتی وکیل مالیاتی میگویند؟

دقت داشته باشید که یک مشاور یا وکیل مالیاتی از نظر حقوقی دارای مدارک و درجه حقوقی نخواهد بود و استفاده از واژه وکیل به علت گرفتن وکالت نامه حقوقی از سمت شرکت و موسسه شما به شخص مورد نظر برای اداره کلیه امور مالی و مالیاتی شرکت شما خواهد بود وکیل مالیاتی باید به قوانین وبخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌های مالیاتی تسلط داشته باشد و با دانش کامل بر استانداردهای مالی و مالیاتی به دفاع از اظهارنامه مالیاتی شرکت شما بپردازد.

 

ویژگی های وکیل مالیاتی چیست:

وکیل مالیاتی بایستی تسلط کامل بر قوانین مالیاتی روز کشور داشته و با تمام بخشنامه ها و تبصره ها آشنایی کامل داشته باشد؛ قدرت ارتباطی بالا در مذاکره با افراد، آشنایی کامل با روند های مالی ، مالیاتی و هیات های حل اختلاف از دیگر ویژگی هایی وکلای مالیاتی می باشد. یک وکیل مالیاتی بایستی هر لحظه به روز باشد و قوانین جدید را شناسایی کند و بر آنها تسط داشته باشد، همچنین آشنایی با قوانین بیمه تامین اجتماعی، اصول و قوانین مالیاتی از اساسی ترین نیاز های یک وکیل مالیاتی برای پوشش امور مالی یک شرکت است .وکلا مالیاتی برای انجام پروژه های شرکت ها و موسسات نیاز به مهارت بالای عملکردی در حل اختلاف های مالیاتی و دفاع از شرکت ها خواهند داشت.

وکیل مالیاتی کیست؟

عواقب عدم وجود وکیل مالیاتی:

به علت عدم اطلاع به موقع اشخاص حقیقی و حقوقی از قوانین مالیاتی که روز به روز در حال تغییر و تحول می باشند، یکی از ضرورات یک موسسه و یا شرکت در اداره و کنترل به موقع امور مالی و حسابداری آن ، وجود وکیل مالیاتی آگاه و با تجربه میباشد که در خصوص امور مالیاتی ، مالی ، تهیه اظهارنامه و تحویل به موقع آن از بروز جریمه های مالیاتی برای شرکت شما جلوگیری نماید . به همین سبب همواره مشاهده می کنیم که افراد از میزان مالیاتی که برایشان وضع شده است ناراضی بوده و خواهان حل این موضوع بوده اند، بهترین گزینه برای جلوگیری از ایجاد مشکلات و عدم پرداخت سنگین مبلغ مالیاتی ، راهنمایی و مشاوره گرفتن از وکلای مالیاتی حرفه ای و باتجربه است.

مزایا وجود وکیل مالیاتی:

وکیل مالیاتی با دارا بودن تخصص عالی در زمینه های مالیاتی به افراد حقیقی و حقوقی کمک می کند که در دام جریمه های سنگین مالیاتی نیفتند، و از ایجاد مشکلات مالیاتی جلوگیری می نماید. و تمام تجربه و تخصص خود را به کار خواهد برد تا در هیات های حل اختلاف از میزان جریمه های مالیاتی بکاهد و از حق و حقوق مودیان خود دفاع کند. بنابراین با استخدام مشاوران مالیاتی در سازمان خود و استفاده از تجربه و تخصص این افراد، سودآوری شرکت خود را بالا ببرید. فراموش نکنید رقابت بازار مالی امروز بر سر مواردی چون کاهش هر چه بیش تر هزینه های مازادی مانند مالیات های سالانه و…میباشد که از طرف دولت بر صاحبان مشاغل تحمیل شده است.

وظایف وکیل مالیاتی چیست:

وکلا مالیاتی کار کشته با بهره گیره از دو دانش پشتیبانی مالیاتی و دادرسی مالیاتی و اتکا به تجربیات خود شرکتها و موسسات شما رو در مواجه با مالیات های سنگین پشتیبانی خواهد کرد؛ شرکت شمابرای مواجهه با قوانین سرسختانه سازمان مالیاتی کشور نیاز به وکلایی دارد که آشنایی کامل با دو وظیفه خطیر خود یعنی پشتیبانی مالیاتی و دادرسی مالیاتی داشته باشندو

وظیفه اول( پشتیبانی مالیاتی):

در پشتیبانی مالیاتی، وکلای مالیاتی ابتدا با مدیران مالی گفتگو می کنند و بایستی با آنها کاملا هماهنگ باشند، وظیفه تهیه و تنظیم صورت های مالی را در سازمان خواهند داشت و گزارش دریافتی و پرداختی صورتحساب های مالی را در اختیار مدیران سازمان ها قرار خواهند داد، نظارت بر فعالیت های شرکت ها و جلوگیری از ایجاد مشکلات قانونی برای سازمان ها و تنظیم قراردادها و … از وظایف وکیل مالیاتی در سازمان می باشد.

وظیفه دوم (دادرسی مالیاتی):

و اما دومین وظیفه وکیل مالیاتی، دادرسی مالیاتی میباشد که این وظیفه به هنگام شکل گیری دعاوی حقوقی شما با اشخاص و یا سازمان امور مالی کشور پر رنگ خواهد شد در دادرسی مالیاتی وکلا شما ، مسئولیت دفاع از پرونده های مالیاتی شرکت را در سازمان امور مالیاتی به طور کامل بر عهده خواهد داشت که استفاده از وکلا با تجربه در دعاوی حقوقی بسیار مهم خواهد بود.

وکیل مالیاتی کیست

تفاوت وکیل مالیاتی و مشاور مالی:

مشاوران مالی وظایف متعددی دارند اما به صورت کلی باید گفت یک مشاور مالی برای شرکت شما نقش ایده پرداز را خواهد داشت و با توجه به شرایط شرکت شما پیشنهادات خود را برای اعمالی مانند سرمایه گذاری و تغییراتی در روند کلی شرکت شما خواهد داد اما وکیل مالیاتی کلیه کارهای حقوقی موسسه شما را در برابر اشخاص حقیقی و حقوقی بر عهده خواهد داشت.

جمع بندی:

انتخاب وکلای مالیاتی به حوزه فعالیت خودتان و وسعت فعالیت های کسب و کارتان بستگی دارد که هنگام انتخاب بایستی به تجربه و سابقه وکلای مالیاتی دقت نمایید، هزینه وکلا مالیاتی بسته به موضوعات پرونده ی مالیاتی و پیچیدگی آنها، هزینه های مربوط به موضوع پروژه، و تجربه و سابقه وکیل مالیاتی، متفاوت خواهد بود که می توان به صورت مشاوره مالیاتی مستمر یا پرونده های مالیاتی مربوط به موضوع خاص استفاده کرد.

بنابراین همواره برای پیدا کردن یک مشاوره مالیاتی، سابقه و تجربه افراد را بررسی نمایید تا بتوانید برای انتخاب وکیل بهترین تصمیم گیری را اتخاذ نمایید. وکلای موسسه راشا مشاوران راستین، با داشتن سابقه و تخصص چندین ساله در امور مالیاتی، همواره در کنار شما خواهند بود.

وکیل مالیاتی کیست

ارتباط با ما:

برای اطلاعات بیش تر و استفاده ازتخفیف سی درصدی گروه مشاوره راشا مشاوران راستین با ما تماس حاصل فرمایید.

آدرس:تهران ، خیابان آفریقا ( نلسون ماندلا ) ، نرسیده به چهارراه جهان کودک ، پلاک 88 ، ساختمان نگین آفریقا ، طبقه 4 ، واحد 402

مالیاتموسسه مالی

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *