تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی تا بهمن 99

با اوج گیری دوباره شیوع کرونا در ایران و افزایش نجومی آمار مبتلایان به این ویروس ، ستاد ملی مقابله با کرونا راهکار های جدیدی مطرح کرد و برای حدود صد و پنجاه شهر در ایران تعطیلی دو هفته ای اعلام کرد.

با تعطیلی چهارده روزه ی تصویب شده ، صاحبان مشاغل و اصناف با فشار اقتصادی جدیدی مواجه شدند که ناشی از توقف کسب و کار این مشاغل  بود ؛ این بحران اقتصادی زمانی پررنگ تر شد که هزینه های مازادی چون مبالغ سنگین مربوط به بیمه و مالیات برسایر هزینه ها افزوده شد.

در چند روز گذشته سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف کشور در ارتباط با تعطیلی اجباری دو هفته ای در کشور اظهار داشت که از مهم ترین دغدغه های صاحبان مشاغل ، پرداخت هزینه های ماهانه و سالانه مربوط به بیمه ، مالیات و عوارض شهرداری خواهد بود؛ این اظهارات بر اهمیت این موضوع دلالت خواهد داشت.

تمدید-مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی

خبر های خوش مالیاتی:

خوشبختانه در روز گذشته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص حمایت از مشاغل آسیب دیده در مواجهه با کرونا اعلام نمود که بسته های جدید مالیاتی در حمایت این مشاغل تصویب و اجرا خواهد شد.

امید علی پارسا در خصوص مفاد این بسته حمایتی اعلام نمود:

براساس این مصوبه، موارد مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی که آخرین مهلت آن از تاریخ یکم آذرماه ۱۳۹۹ لغایت یکم بهمن ماه ۱۳۹۹ می باشد و نیز احکام اجرای ماده ۲۳۸ قانون مالیات های مستقیم و ماده ۲۹ قانون، ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت یک و نیم ماه تمدید می شود.

در مصاحبه دیگر معاون اقتصادی کشور چنین اظهار داشت:

درخصوص مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات عملکرد اشخاص حقوقی، اگر این مهلت برای آذر و دی ماه باشد، تا پایان بهمن ماه تمدید می شود، همچنین صورت های مالی حسابرسی شده شان تا پایان بهمن ماه تمدید می شود.

ایشان در ارتباط با مجوز های مشاغل چنین اظهار داشتند :

همه مجوزهایی که لازم بوده دستگاه ها صادر کنند، اگر مهلت این مجوزها تا اول بهمن ماه به پایان می رسد، اتوماتیک وار تا پایان بهمن تمدید می شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور از تمدید پرداخت عوارض کسب و پیشه شهرداری ها نیز تا ابتدای بهمن ماه خبر دادند

تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی بهمن 99

همچنین درخصوص سه موردی که برای کسب و کارهای آسیب دیده طراحی شده، اظهار نمود:

در این راستا ۱۴ رسته شغلی شناسایی شده اند و برای این دسته از واحدها، از آنجایی که ممکن است مشکلاتی در اقساط وام هایشان به وجود آید، اقساط تسهیلات با موعد آذرماه یک ماه تنفس خواهد داشت، همچنین قسط آذرماه به پایان دوره منتقل شده و مشمول جریمه تاخیر نخواهد شد. وی اظهار داشت: چنانچه در فاصله آذرماه و تعطیلی کسب و کارها، مشکلات مالی به نحوی شد که فرد یا افرادی با چک برگشتی روبه رو شدند و نتوانستند بموقع پرداختی داشته باشند، با مراجعه به بانک می توانند آثار مترتب بر چک برگشتی و تبعات آن را پاک کنند.

جناب نهاوندیان خاطرنشان کرد : در این واحدها، قبوض گاز که پرداخت گاز آنها از ابتدای آذرماه تا پایان دی ماه است به مدت دو ماه تمدید می شود.

راشا مشاوران راستین

شرکت مالیاتی و حسابداری راشا مشاوران راستین با ارائه خدمات مشاوره مالیاتی ، حسابداری و خدمات ویژه در زمینه بیمه ، در تمامی مراحل همراه شما صاحبان مشاغل خواهد بود.

ارتباط با ما

تهران ، خیابان آفریقا ( نلسون ماندلا ) ، نرسیده به چهارراه جهان کودک ، پلاک 88 ، ساختمان نگین آفریقا ، طبقه 4 ، واحد 402

تماس با ما: 9 -88206007 021
ایمیل: info@rashairan.com
تماس با مدیرعامل: 8368 571 0912

همراه: 200 90 27 – 0991

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *