راشا مشاوران راستین

سرمایه گذاری را به زبان ساده بیاموزید!

سرمایه عبارتست از کلیه منابع مالی و پولی و منابع قابل تبدیل به پول، که میتواند نقدی یا غیرنقدی باشد، در عصر کنونی نیروی انسانی هم به عنوان سرمایه شرکت ها به حساب می آید اما نباید جایگاه سرمایه گذاری نقدی را با هیچ یک از سرمایه های دیگر برای افزایش سوددهی فراموش کرد.

تفاوت سرمایه و پول چیست؟

تفاوت سرمایه و پول در اینست که پول یک نقدینگی می باشد که همیشه در دسترس افراد می باشد و قابل تبادل است اما سرمایه دارای مدت زمان و طول عمر زیادتری است و برای ایجاد ثروت بیشتر در سرمایه گذاری مورد استفاده قرار می گیرد، ماندد برند شرکت، نرم افزارها و …

سرمایه گذاری را به زبان ساده بیاموزید!!

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری به طور کلی عبارتست از تبدیل وجوه مالی به چند نوع دارایی که برای یک مدت خاصی در زمان آینده نگه داری می شود. سرمایه گذاری می تواند درجاتی مختلفی از ریسک را داشته باشد که از ریسک پذیری منطقی و حساب شده تا ریسک پذیری زیاد را شامل میگردد.

ثروت سرمایه گذاران مجموع درآمدهای فعلی و ارزش فعلی درآمد های آتی (ارزش فعلی و مفهوم بهره مرکب)، است. سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی شرکت ها به معنای تامین سرمایه اولیه و یا افزایش سرمایه شرکت است تا به پیشرفت در کسب و کارشان نائل شوند، در علم اقتصاد یعنی خرید کالایی که هم اکنون فرد به آن نیاز ندارد اما در آینده احتمالا به آن نیاز پیدا خواهد کرد و برایش سودآور خواهد بود و در علم مالی بدین معناست که فرد یک دارایی را خریداری می کند تا در آینده با فروش به قیمت بالاتر به سود برسد.

ارتباط سرمایه گذاری با ریسک و بازده

افرادی که سرمایه گذاری می کنند همواره به دنبال ایجاد یک رابطه منطقی بین ریسک و بازده هستند و به دنبال این هستند که پول با بالاترین نرخ و کمترین میزان ریسک رشد کند، بنابراین سرمایه گذاری یک کار هوشمندانه ای است برای ثروتمند شدن .

سرمایه گذاری را به زبان ساده بیاموزید!!

انواع سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری بسته به نوع آنها می تواند به دو قسمت مالی و واقعی تقسیم گردد، در دسته واقعی یک قسمت از وجه از وجه نقد یا ارزشی را میدهد تا یک دارایی واقعی را بدست بیاورد مانند خرید ملک، در دسته مالی، فرد با دادن ارزش، جریانی از وجه نقد را بدست می آورد ماندد سرمایه گذاری در اوراق بهادار، سهام عادی و …

به طور کلی در انواع سرمایه گذاری ها می توان به املاک و خرید و اجاره خانه، آپارتمان و زمین برای کسب درآمد، کالاهای فیزیکی از جمله خرید طلا، نقره، و جواهرات که قابلیت خرید و فروش مجدد را دارند، خرید سهام شرکت ها در بازار بورس اوراق بهاداربرای کسب درآمد و افزایش سرمایه بیشتر، اوراق بدهی که توسط دولت منتشر می شوند جهت تامین بودجه لازم برای شرکت ها، صدور سپرده های بانکی مدت دار که توسط بانک ها انجام میگیرد، انواع صندوق های سرمایه گذاری (سهام/مختلط/ETF/ درآمد ثابت) را اشاره کرد .

هدف از سرمایه گذاری

هدف از سرمایه گذاری افراد می تواند رشد و توسعه سرمایه شخصی و استفاده از منافع سرمایه گذاری در آینده باشد، در بررسی اهداف به طور کلی برخی از افراد در پی حفظ ارزش پول خود هستند و برخی در پی کسب سود قابل توجه می باشند همانند سفته بازارن، و افرادی هم دنبال فرصت های دیگر سرمایه گذاری هستند و می خواهند سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کنند.

راشا مشاوران راستین

راشا مشاوران راستین با استفاده از حرفه ای ترین و تخصصی ترین مشاوران برای پاسخ و اجرای فعالیت های مربوط به  مشاوره های سرمایه گذاری و وام و ارزی در کنار شما می باشد. با ما همراه شوید.

 

 

سرمایه گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *