آموزش مقدماتی حسابداری

آموزش مقدماتی حسابداری

در جهان برای هر صنف و صنعتی، یک سری فعالیت ها و نیازمندی ها وجود دارد که برای انجام حرفه ای آن نیازمند آموزش درباره یک سری فعالیت ها و مهارت ها هستیم، با پیشرفت صنایع امروزی و پیچیده شدن فرایند ها، فعالیت های حسابداری و مالی دیگر به روش های سنتی قابلیت رسیدگی ندارند.

حسابداری چیست؟

حسابداری عبارتست از یک فرآیند یا سیستم اطلاعاتی برای ثبت، ضبط، جمع آوری و تجزیه و تحلیل، اندازه گیری و تلخیص اطلاعات مالی.

شغل حسابداری جزء وظایفی می باشد که همه ادارجات و مراکز دولتی و خصوصی به این وظیفه مهم نیاز دارند. حسابداری در واقع بررسی آمار و ارقام واقعی است و پس از ارزیابی های ارقام و بررسی سوابق مالی شرکت ها و بررسی و تفسیر صورت های مالی می باشد.

دانش حسابداری

مدیریت مالی و حسابداری نیاز مبرم صنایع و شرکت ها می باشد، و مدیران شرکت ها بر اساس امور مالی سازمان خود تصمیمات مهم را اتخاذ می نمایند، در صورتیکه حسابداری را به صورت حرفه ای یاد بگیرید قادر به راه اندازی کسب و کار خود خواهید بود، در سراسر جهان موقعیت های کاری زیادی به شما پیشنهاد داده خواهد شد و درآمد بالا و قابل توجهی بخصوص در بعضی از فصول سال خواهید داشت.

حسابداری در دانشگاه ها و موسسات تدریس می شود و شامل دروس عمومی  اقتصاد، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی و آمار ، حقوق تجارت، پول/ارز و بانکداری، مالیه عمومی و روش تحقیق و دروس تخصصی اصول حسابداری، حسابداری میانه، پیشرفته، صنعتی، حسابرسی، حسابداری مالیاتی، مدیریت مالی، اصول کنترل و تنظیم بودجه می باشد. در این میان نیازمندی بازار کار حسابداری برای یادگیری بسیار مهم می باشد.

آموزش مقدماتی حسابداری

مهارات های مورد نیاز حسابداری

افرادی که در زمینه حسابداری فعالیت می کنند بایستی علاوه یادگیری دروس حسابداری، مهارت های نرم افزاری را هم یاد بگیرند و در این زمینه دانش کاربردی داشته باشند.

بازار کار حسابداران

فارغ التحصیلان رشته های حسابداری و مالی در زمینه  های شغلی کارشناسی تا مدیریت می توانند مشغول به کار شوند، زمینه های شغلی شامل حسابداری مالی، حسابداری صنعتی، حسابداری دولتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری بیمه، حسابداری بانک ها و شغل حسابرسی می باشد .

چگونه استارت بزنیم؟

برای شروع به آموختن رشته حسابداری اولین گام آشنایی با با مفاهیم و اصطلاحات پایه در شرکت های خدماتی و بازرگانی می باشد. سرفصل هایی که برای آموزش حسابداری و مدیریت مالی وجود دارند عبارتند از مفاهیم عمومی حسابداری و مالیات، حسابداری وجوه نقد و اسناد تجاری، حسابداری اعتبارات اسنادی، حسابداری دارایی های ثابت، تحریر دفاتر قانونی، و کنترل های داخلی، آیین نامه های نگهداری اسناد و مدارک، و ایجاد چرخه حسابداری در موسسات می باشد.

در رابطه با یادگیری نرم افزار ها ی مورد نیاز در هر کسب و کاری،  انتخاب یک نرم افزار بستگی به اندازه کسب و کار ها می باشد. به طور مثال برای شرکت های بزرگ نرم افزار های راهکاران سیستم بهترین گزینه می باشد که دارای سیستم های متنوعی بوده و با توجه به انواع حوزه های کاری شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد که اصلی ترین سیستم آن دفتر کل است و سایر سیستم های آن شامل دریافتی و پرداختی، انبار و حسابداری، تدارکات، جبران خدمات، دارایی های ثابت، بهای تمام شده و … می باشد .

آموزش مقدماتی حسابداری

راشا مشاوران راستین

راشا مشاوران راستین با در اختیار داشتن حرفه ای ترین متخصصان و مشاوران و آموزش مقدماتی حسابداری در کنار شماست ؛ راشا ارائه دهنده بهترین خدمات مالیاتی،مشاوره مالیاتی،آموزش حسابداری و سرمایه گذاری در خدمت شما همراهان گرامی خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *