باید های سیستم های سرمایه گذاری

بایدهای سیستم های سرمایه گذاری کدامند؟

سرمایه گذاری (investment)  عبارتی که این روز ها دائم  به گوش می رسد ؛ به معنی اختصاص دادن پول برای امری با انتظار سود و از آن در زمان آینده می باشد. به‌طور دقیق‌تر سرمایه‌ گذاری تعهد سرمایه برای خرید وسایل یا دارایی‌های دیگر، به منظور به دست آوردن منافع از آن است.

سیستم های سرمایه گذاری

در انواع سرمایه‌گذاری در بازار سهام، فرآیند برنامه‌ریزی در قالب ترسیم سیستم جامع سرمایه‌گذاری اتفاق می افتد.

برای سیستم های سرمایه گذاری موفق باید هایی وجود دارد که در ادامه مقاله به معرفی این موارد می پردازیم.

 1- میزان اطمینان به سیستم سرمایه گذاری

بدین معنا تفسیر میشود که چه میزان از معملات شما با موفقیت همراه می شود برای مثال اگر از 10 معامله انجام شده با سیستم سرمایه گذاری شما 5 معامله موفق و 5 معامله با شکست روبه رو شده باشد میزان اطمینان این سیستم سرمایه گذاری 50 % می باشد.

2- نسبت سود آوری به زیان آوری

یکی از مهم ترین معیار های تخصصی در تفسیر یک سیستم سرمایه گذاری میزان بازدهی آن سیستم خواهد بود ؛ بدین معنا که اگر میزان سود شما در یک معامله 10 % باشد و میزان زیان شما در معامله دیگر 10 %  این نسبت یک به یک خواهد بود؛ همچنین اگر میزان سود شما در یک معامله 20 % باشد و میزان زیان شما در معامله دیگر 10 %  این نسبت 2 به 1 خواهد بود.

فراموش نکنید با شناخت درست از سیستم سرمایه گذاری خود قادر خواهید بود تا میزان زیادی از این نسبت و ریسک مطلع باشید و از پیش به ایجاد تعادل در معاملات خود دست یابید.

 

باید های سیستم های سرمایه گذاری

3-هزینه های سیستم سرمایه گذاری

در بهره گیری از هر سیستم سرمایه گذاری شما به ناچار مشمول پرداخت هزینه های جانبی دیگری خواهید شد ؛ در انتخاب یک سیستم سرمایه گذاری مناسب این پارانتر را در نظر بگیرید تا بازدهی نهایی سیستم سرمایه گذاری شما مثبت و سودده باشد.

4-موقعیت و فرصت برای انجام معامله

با در نظر گرفتن هماهنگی در سه فاکتور مطرح شده از یک سیستم سرمایه گذاری موفق انتظار داریم که در فواصل زمانی کوتاه فرصت یک معامله خوب را در اختیار صاحبان خود قرار دهد ؛ در صورتی که مدت زمان بین هر دو معامله شما بیش از حد طولانی شود نشانه ضعف آن سیستم سرمایه گذاری خواهد بود.

5-میزان حجم ورودی سرمایه در معلملات

با فرض پیروی دقیق و صحیح از سیستم سرمایه گذاری خود هر چه میزان توانایی شما در ورود سرمایه اولیه در معاملات بالا تر باشد و در ورود سرمایه در معاملات خود محدودیتی نداشته باشید سیستم شما کارآمد تر می باشد؛ یکی از دلایل این موضوع این است که میزان هزینه لازم برای انجام معاملات در مقادیر سنگین‌تر نسبت به صرف هزینه برا معاملات کوچک تر به نسبت کمتر خواهد بود و سودآوری بیش تری برای شما به همراه خواهد داشت.

 

باید های سیستم های سرمایه گذاری کدامند؟

6-کنترل و پیش بینی سیستم سرمایه گذاری

در صورت اینکه 5 فاکتور بالا به خوبی صورت بپذیرد، انتظار میرود شما قادر به پیش بینی  سیستم سرمایه گذاری خود و کاهش میزان ریسک در سرمایه گذاری های خود باشید؛ از مهم ترین ویزگی های یک سیستم سرمایه گذاری موفق میزان توانایی معامله گران آن در پیش بینی و کاهش ریسک در معاملات شان می باشد ؛ بنابراین در استفاده از یک سیستم سرمایه گذاری مطمئن این مورد را فراموش نکنید.

راشا مشاوران راستین

برای دریافت مشاوره مالیاتی ، خدمات مالی و حسابداری و همچنین مشاوره های سرمایه گذاری هم اکنون با راشا مشاوران راستین تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *