انواع سرمایه گذاری پر سود در ایران

انواع سرمایه گذاری پر سود در ایران

سرمایه گذاری (Investment)، ارزش از دست رفته ای در زمان حال است با هدف به دست آوردن ارزش بیشتر در آینده و تلاش فرد به قرار دادن سرمایه اش در یک پروژه یا حوزه ای به جای مصرف آن برای امور شخصی اش برای رسیدن به سود بیشتر می باشد، پس در مقاله انواع سرمایه گذاری پر سود در ایران با ما همراه باشید تا با انواع سرمایه گذاری آشنا شوید.

سرمایه گذاری به بیان ساده

در فرایند سرمایه گذاری افراد منابع مالی و پس اندازشان را در جایی سرمایه گذاری میکنند تا پس از مدتی به اصل منابع با سودش دست پیدا کنند. سرمایه گذاری یک فعالیت اقتصادی می باشد که در آن افراد علاوه بر حفظ دارایی شان در برابر تورم و تغییرات قیمتی سودآوری و منفعتشان را هم تضمین می نمایند.

انواع سرمایه گذاری پر سود در ایران

انواع سرمایه گذاری

سرمایه گذاری با توجه به پارامترهایی مانند دانش سرمایه گذاران، زمان بازدهی سرمایه گذاری به چندین مورد تقسیم میگردد:

سرمایه گذاری مستقیم: که فرد در آن خود به طور مستقیم مدیریت سرمایه گذاری اش را بر عهده می گیرد و از دانش و تخصص کافی بهره مند است.

سرمایه گذاری غیر مستقیم: که فرد سرمایه اش را در اختیار یک واسطه  قرار می دهد و سود خود را دریافت می کند و میزان سودی که دریافت میکند بالطبع کمتر خواهد بود.

سرمایه گذاری کوتاه مدت: با توجه به اینکه فاکتور زمان برای برخی افراد بسیار مهم است و آنها تمایل دارند که در مدت زمان کوتاهی به بازدهی مورد نظر دست پیدا کنند، سرمایه گذاری کوتاه مدت آن دسته از فعالیت هایی است که ظرف یک سال یا کمتر از آن به بازدهی مورد نظر دست پیدا می کنیم  در مدت کمی می توان منابع خود را به پول نقد تبدیل کرد، مثل سپرده های بانکی کوتاه مدت.

سرمایه گذاری بلند مدت: که در آن افراد انتظار بازگشت زود هنگام سرمایه خود را ندارند و با ویژن استراتژیک به این امر می نگرند و دنبال سود های کوتاه مدت نیستند و میزان بازدهی آنها معمولا بیشتر از یک سال به طول می انجامد و از ریسک کمتری هم برخوردار هستند، مانند سرمایه گذاری های بلند مدت املاک، مستغلات، و …

از انواع روش های سرمایه گذای می توان به سرمایه گذاری در اوراق بدهی اشاره کرد که خود قسمتی از اجزای سرمایه گذاری های اوراق بهادار می باشد و به چندین دسته مانند اوراق مشارکت، اوراق قرضه، اوراق مسکوک، اوراق خزانه و موارد دیگر تقسیم میگردند.

انواع سرمایه گذاری پر سود در ایران

راشا مشاوران راستین

در این مقاله به مباحث مربوط به سرمایه گذاری و انواع روش های آن به اختصار پرداختیم، در این میان باستی دقت نماییم که کار سرمایه گذاری بسیار پیچیده و پرریسک می باشد و نیاز به دانش تخصصی دارد، بنابراین پیشنهاد میکنیم که برای ورود به امر سرمایه گذاری از مشاوره های متخصصان حرفه ای و با تجربه در زمینه سرمایه گذاری استفاده نمایید و از طریق راه های ارتباطی تلفنی، حضوری و آنلاین برای دریافت خدمات مالیاتی و مشاوره سرمایه گذاری با راشا مشاوران راستین همراه شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *