لیست خدمات مالی در ایران

لیست خدمات مالی در ایران

هدف از ایجاد صنایع خدمات مالی، تسهیل جریان وجوه نقد، مدیریت و کاهش ریسک می باشد. در حال حاضر در ایران خدمات مالی شامل تمامی خدمات مربوط به حوزه بانکداری، سرمایه گذاری، بیمه و خدمات مالی شرکتی است ؛ در کشور ما انجام درست و موفق خدمات مالی بستگی زیادی به پیشرفت های فناورانه، نیاز های در حال تغییر مشتریان، و قوانین و بخشنامه های موجود در کشور دارد که در صورتی که نیاز این سه بخش با یکدیگر ناهماهنگ و ناسازگار باشد منجر به افزایش ریسک و ناهماهنگی در ارائه خدمات خواهد شد ؛ در ادامه مقاله لیست خدمات مالی در ایران با راشا همراه ما باشید تا با سایر موارد مالی در ایران آشنا شوید.

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از طبقات خدمات مالی در ایران است که در آن افراد وجوه مالی خود را به چند نوع دارایی با هدف سودآوری تبدیل می کنند که به دو دسته مالی و واقعی تقسیم می گردد و در انتخاب نوع آن بایستی به ریسک و بازار مورد نظر توجه نمود. در کشور ایران 3 دسته خدمات در این حوزه ارائه می گردد، خدمات مرتبط با معاملات بورس، سهام، ابزار و صندوق ها، خدمات مربوط به تامین مالی کسب و کار و تخصیص اعتبار و سرمایه گذاری و خدمات مربوط به مشاوره، آموزش، و تحلیل در این حوزه می باشد.

لیست خدمات مالی در ایران

بانکداری

یکی دیگر از طبقات خدمات مالی مربوط به حوزه بانکداری می باشد که بر اساس بخشنامه ها و قوانین بانک مرکزی، بانک های کشور مشتریان خود را بر اساس یک سری معیار طبقه بندی نموده و مطابق با طبقه مشتریان خدماتی را ارائه می نمایند که شامل بانکداری خرد (ارائه خدمات مستقیم بانک به اشخاص می باشد که بانکداری مصرف کننده یا بانکداری عمومی نامیده میشود) و بانکداری تجاری (یا بانکداری شرکتی که مشتریان حقوقی را شامل می گردد و درآن مشتری همه خدمات مالی اش را از بانک دریافت میکند که منجر به کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش بهره وری بانک و مشتری خواهد شد) می باشد.  خدمات بانکداری به اختصار شامل خدمات سپرده، خدمات اعتباری و چک، خدمات کارت، خدمات ارزی، خدمات پرداخت، مدیریت مالی می باشد.

بیمه

طبقه بندی بعدی مربوط به خدمات بیمه ای می باشد، بیمه از طریق پول هایی که افراد برای خرید بیمه نامه پرداخت می نمایند، پیامد های ناگوار و حوادث غیر مترقبه برای افراد را جبران میکند و افراد را در پرداخت خسارت به یکدیگر شریک می کند. در ایران لیست خدمات بیمه ای شامل فروش بیمه به اشخاص حقیقی و حقوقی و خدمات بیمه ای است که 12 نوع کلی بیمه و 14 نوع خدمت در حال حاضر در ایران قابل ارائه است.

لیست خدمات مالی در ایران

شرکتی

طبقه بندی آخر مربوط به خدمات شرکتی می باشد که در حال حاضر با توجه به جهانی سازی و جهان دائما در حال تغییر و گسترش فعالیت های اقتصادی و مالی در عرصه های بین المللی، خدمات برون سپاری حسابداری، حسابرسی، امور مالیاتی، مشاوره در حوزه خدمات مالی گردیده است و توسط بازیگران مالی مکانیزه گردیده که شامل خدمات حسابداری داخلی و مدیریت مالی، خدمات مالیاتی، خدمات حسابرسی، و خدمات ثبتی و مشاوره حقوقی می باشد.

راشا مشاوران راستین

راشا مشاوران راستین با ارائه برترین خدمات مالیاتی ، مشاوره مالیاتی، خدمات حسابرسی، مشاوره سرمایه گذاری در کنار شما عزیزان می باشد، جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه خدمات مالی با متخصصان حرفه ای و با تجربه در راشا تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *