موارد مشمول مالیات بر حقوق و بیمه

موارد مشمول مالیات بر حقوق و بیمه

موارد مشمول مالیات بر حقوق و بیمه

به طورکلی معافیت در زمینه های متفاوتی کاربرد دارد ولی یکی از موضوعات مهم در این زمینه موارد معاف از پرداخت بیمه و مالیات بر حقوق می باشد ؛ اکثر مواردی که در لیست حقوق و دستمزد کاربرد ندارند مشمول مالیات هستند به جز چند مورد  در بحث مربوط به مشمولیت بیمه همواره مزایای غیرنقدی مشمول بیمه نیستند اما مزایای نقدی غیر از موارد اعلامی سازمان تامین اجتماعی مشمول بیمه می باشند.

معافیت از مالیات حقوق و بیمه

موارد معافیت از مالیات حقوق و بیمه در سال 99 عبارتند از: هزینه سنوات خدمت کارمندان، دو هفتم بیمه سهم کارگر، وجوه پرداختی بابت فوت و ازکارافتادگی، یک دوازدهم عیدی، دو دوازدهم مزایای غیرنقدی برای کارکنان،  50 درصد مالیات حقوق کارمندان در مناطق کمتر توسعه یافته، هزینه های عائله مندی، حق شیر، پاداش نهضت سوادآموزی، حق تضمین کسر صندوق، بازخرید ایام مرخصی، هزینه های سفر و ماموریت، کمک هزینه مسکن، خواروبار در ایام عیدی، صد در صد حقوق کارکنان شاغل در مناطق آزاد تجاری هستند.

موارد مشمول مالیات بر حقوق و بیمه

موارد مشمول مالیات بر حقوق

موارد مشمول مالیات بر حقوق عبارتند از حقوق اصلی، اضافه کاری، حق سرپرستی، حق باجه، حق سرایداری، حق خزانه، فوق العاده مرزی، فوق العاده محیط کار، ایاب و ذهاب،  حق خواروبار، حق نمایندگی و بیمه، حق تولید، جمعه کاری و پاداش آخر سال.

مشمول مالیات به این معنا که این اعداد با حقوق دریافتی ماهانه جمع گشته و عدد بدست آمده حقوق مشمول مالیات خواهد بود.

موارد مشمول مالیات بر بیمه

موارد مشمول بیمه که خود سازمان بیمه آن را اعلام میکند، شامل حقوق روزانه تا حقوق مسکن و خوارو بار و اضافه کاری می باشد. و مواردی که مشمول کسر حق بیمه نیستند شامل: هزینه های عائله مندی، هزینه های سفر و فوق العاده ماموریت، عیدی و پاداش پایان سال، حق شیر، پاداش نهضت سوادآموزی، خسارت اخراج و مزایای پایان کار، پاداش افزایش تولید و هزینه ی ایام مرخصی. از عدد بدست آمده هفت درصد را محاسبه می نماییم و به حق بیمه پرداختی سهم کارمند می رسیم که از حقوق ماهیانه وی کم خواهد شد.

راشا مشاوران راستین

با راشا مشاوران راستین همراه شوید و پاسخ تمامی سوالات مالی خود را بیابید و حرفه ای بودن را تجربه نمایید.

با دریافت مشاوره مالیاتی  با 30 درصد تخفیف ؛ مالیات بر حقوق و بیمه خود را کاهش دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *