اجراکننده های خدمات مالی

اجرا کننده های خدمات مالی

بازیگران کلیدی بازار خدمات مالی در ایران در کل به سه قسمت گروه کلاسیک، نوظهور یا فین تک، و نهادهای قانونی تقسیم می گردند ؛ در ادامه مقاله اجرا کننده های خدمات مالی با راشا همراه شوید تا با جزئیات این سه حوزه آشنا شوید.

بازیگران کلاسیک

بازیگران کلاسیک شامل بازار خدمات مربوط به بیمه و بانکداری، بورسی و سرمایه گذاری، و خدمات شرکت ها میگردد.

بازیگران نوظهور

بازیگران نوظهور شامل افراد در حوزه پرداخت و انتقال پول بین المللی، افراد در حوزه مدیریت مالی شخصی، بازیگران مدیریت ثروت، و بازیگران خدمات رمز ارزها می باشد.

 نهادهای قانونی و نظارتی

نهادهای قانونی و نظارتی شامل بانک مرکزی، بیمه مرکزی، وزارت امور اقتصاد و دارایی، مجلس شورای اسلامی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، صندوق نوآوری، سازمان بورس و اوراق بهادار، و معاونت علمی و فناوری می باشد.

اجراکننده های خدمات مالی

خدمات بانکداری

در حوزه خدمات بانکداری با توجه به دسته بندی خدمات مورد نیاز بانکداری، بازیگران نوظهور و فین تک ها نقش بسیار پر رنگی را در این حوزه ایفا می نمایند، از جمله در حوزه ی آموزش، تولید پادکست های دانش مالی، در حوزه خدمات ارزی و پرداخت های بین المللی، کیف پول ارزی، انتقال وجه، رمز ارزها، افتتاح حساب بانکی و بین المللی و خدمات اعتباری و چک ها از جمله خریدهای اعتباری و اعتبارات اسنادی.

خدمات بورسی و سرمایه گذاری

در حوزه خدمات بورسی و سرمایه گذاری، امروزه بازیگران نوظهور و ولث تک ها نقش قابل توجهی را ایفا می نمایند، از جمله در حوزه ی خدمات معاملاتی سبدگردانی، الگوریتم های معاملاتی، تحلیل های تکنیکال، تامین مالی شرکت ها و مشاوره های معاملاتی، تحلیل و پردازش اطلاعات مالی می باشد.

 خدمات بیمه

در حوزه خدمات بیمه، بازیگران نوظهور نقش به سزایی داشته اند اما هنوز در حوزه ی ماهیت خدمات فاصله بسیار زیادی را با بازیگران کلاسیک دارند، اما هم اکنون در بسیاری از نقاط فروش آنلاین و خدمات الکترونیک شکل گرفته است.

اجراکننده های خدمات مالی

خدمات شرکتی

در نهایت در حوزه خدمات شرکتی با توجه به معاملات صورت گرفته می بینیم که هنوز بازیگران نوظهور نتوانسته اند سهم زیادی از بازار خدمات مالی را به خودشان اختصاص دهند، و تنها در قسمتهایی از جمله خدمات حسابداری و مدیریت مالی که شامل نرم افزار صندوق و حسابداری است و خدمات ثبتی و مشاوره های حقوقی نقش داشته اند.

راشا مشاوران راستین

راشا مشاوران راستین با داشتن سابقه ی چندین ساله در زمینه ارائه خدمات مالیاتی، مالی، حسابداری و سرمایه گذاری در کنار شما عزیزان می باشد. با راشا همراه شوید و سودآوری کسب و کار خود را تضمین نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *