ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

امروزه ارزهای دیجیتال انقلابی را در سیستم پرداخت ایجاد کرده اند و توانسته اند به سرعت درمیان مردم فراگیرشوند. این ارزها قادرشده اند یک سیستم پرداخت بدون واسطه راه اندازی کرده و بسیاری از افراد را ترغیب به استفاده از این متد سرمایه گذاری کنند. برای آشنایی با مزیت ارز های دیجیتال و شروع سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با راشا مشاوران راستین همراه باشید.

پس از شیوع بیماری کرونا و ناتوانی اقتصاد های مطرح جهانی در مهار این ویروس،تمایل به سرمایه گذاری در زمینه ارز های دیجیتال در سراسر جهان افزایش یافت،به طوری که نرخ رمز ارز بیت کوین از محدوده ۵ هزار دلار به مرز ۶۰ هزار دلار رسید.

بازار مالی ارز های دیجیتال از سال ۲۰۰۹ و تشکیل این بازار با معرفی بیت کوین به عنوان سود ده ترین و نوین ترین بازار مالی دنیا شناخته‌ می شود.سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال از زمان معرفی بیت کوین علاوه بر سود ده ترین بازار مالی،پر نوسان ترین بازار مالی نیز بوده است.نوساناتی که گاها به ۲۰ تا ۳۰ درصد ،آن هم در یک روز می رسد.اما میزان سود دهی بالای آن،که بیشتر از هر بازار مالی دیگری است.سیل سرمایه گذاران را در سراسر دنیا برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال به سمت این بازار مالی روانه‌ کرده است.

ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

انواع ارزهای دیجیتال

 

در این قسمت از مقاله به بررسی انواع ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت.

دسته اول ارزهای دیجیتال :

 

بیت کوین که به عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته می شود.

این ارز دیجیتالی به صورت متمرکز در بستر شبکه بلاک چین  فعالیت می کند.این ارز با محاسبات بسیار پیچیده ریاضی به صورت رمز های دیجیتالی به‌دست می‌آید و این امر باعث شده تا ارزش پولی داشته باشد .

 

دسته دوم ارزهای دیجیتال:

 

آلت کوین ها (آلترناتیو کوین) یا ارزهای دیجیتال جایگزین .

آلت کوین ها به عنوان جایگزین برای بیت کوین شناخته می شوند و از فناوری بلاک چین استفاده می کنند .آلت کوین ها به طور کلی شامل همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین می‌شوند.

 

دسته سوم ارزهای دیجیتال:

 

این دسته شامل استیبل کوین ها یا ارز های دیجیتال با قیمت ثابت می شود.

این ارز ها معمولا سازنده فردی ندارند و توسط یک شرکت بزرگ ساخته و پشتیبانی می شوند.اما باید بدانید که کل عمر این ارز ها بسیار کوتاه بوده و تنها به قرن جدید محدود می شوند.مثلا:ارز دیجیتال تتر،ارز دیجیتال لیبرا(که متلق به شرکت فیسبوک است).

 

ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

چرا ارزهای دیجیتال به تازگی محبوبیت بسیاری کسب کرده اند؟

 

یکی از دلایل محبوبیت ارز دیجیتال که سبب افزایش درصد سرمایه گذاران در این بازار شده است از بین رفتن برخی محدودیت‌های استفاده از پول واقعی می باشد. این ارزها تبادل پول را تسهیل کرده و به همین جهت برای معاملات سنگین و تبادل مبالغ بالا گزینه بسیار مناسبی هستند.

درآمدهای حاصل از ارزهای دیجیتال

یکی از نکات حائز اهمیت در رابطه با ارزهای دیجیتال این است که مالیاتی برای درآمدهای حاصل از ارزهای دیجیتال در نظر گرفته نشده است . این مسئله مزیت ویژه‌ای به خصوص برای معاملات بزرگ است . همچنین ارزهای دیجیتالی امنیت بسیار بالایی دارند.  از آنجایی که با روشهای پیشرفته رمزگذاری شده‌اند دیگر امکان هیچ گونه سو استفاده وجود نخواهد داشت.

عدم تاثیرات تورم بر این بازار

برخی از طرفداران ارزهای دیجیتال این واقعیت را دوست دارند که ارزهای مستقل بانک‌های مرکزی را از مدیریت عرضه پول دور می کند. زیرا با گذشت زمان این بانک ها تمایل دارند از طریق تورم از ارزش پول بکاهند.

سیستم بلاک چین

برخی دیگر از سیستم بلاک چین حمایت می کنند. این سیستم،یک سیستم پردازش و ضبط غیرمتمرکز است و می‌تواند دارای امنیت بالاتری نسبت به بسیاری از سیستم‌های پرداخت سنتی باشد.برخی از افراد نیز ارزهای رمزپایه را دوست دارند زیرا ارزش خود را افزایش می دهند و در بلند مدت ارزش خود را از دست نخواهند داد.

 

ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالمزایای سرمایه گذاری در بازارهای ارز دیجیتال :

 

  1. در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال همه چیز شفاف است. اهمیت این موضوع زمانی بیشتر می‌شود که شما بدانید این میزان از شفافیت در هیچ یک از بازارهای مالی دیگر مانند بورس اوراق بهادار وجود ندارد .
  2. سرمایه گذاری ارز دیجیتال بسیار آسان است بدون اغراق می توان گفت تا به امروز سرمایه گذاری در هیچ یک از بازارهای مالی به این سادگی نبوده است .
  3. آینده سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال بسیار روشن است. کافیست شما روند رشد یکی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را در سال‌های اخیر مشاهده کنید؛ نتیجه حیرت آور!است برخی از تحلیلگران اقتصادی معتقدند که کریپتوکارنسی پول آینده است و با گذر زمان،تعداد بیشتری از مردم شروع به استفاده از رمز ارز ها خواهند کرد.
  4. انتقال پول به صورت شخص به شخص صورت می گیرد و هیچ واسطه ای در این بین حضور ندارد .
  5. ارزهای دیجیتال جهانی بود و بسیار فراگیر هستند و محدود به یک کشور و یا یک قاره نمی شوند.

 

ضرورت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالراشا مشاوران راستین

برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال نیاز به تحقیق و کسب دانش کافی دارید. یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در سرمایه گذاری ارز دیجیتال در نظر داشته باشید،انتخاب صرافی آنلاین معتبر است.در حال حاضر،راشا به دلیل ارائه خدمات ارزنده به کاربران علاقه مند به دنیای ارز دیجیتال یکی،از معتبرترین مراکز مشاوره ارزهای دیجیتال داخل کشور است.برای شروع سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می توانید از مشاوره کارشناسان مجموعه ما بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *