دادرسی مالیاتی

دادرسی مالیاتی

 

در دنیای امروز که عصر تخصص گرایی می باشد، در هر زمینه ای از کسب و کارتان که به مشکلی برخورد کنید بایستی از خدمات متخصصین در این حوزه کمک بگیرید تا از تهدیدهای پیش آمده برای خود فرصت رشد درست کنید. مباحث مربوط به دادرسی مالیاتی و ارسال اظهارنامه مالیاتی و مشکلات مربوطه با آن یکی از دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار می باشد که بررسی و توجه به این موضوع بسیار مهم است.

 

دو کلید واژه مهم

دو کلید واژه مهم در این زمینه مفهوم دادرسی مالیاتی و پشتیبانی مالیاتی می باشد.

واژه پشتیبانی مالیاتی عبارتست از :

ارائه خدمات مشاوره مالیاتی به شرکت ها و موسسات برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و آگاهی از قوانین ارائه شده می باشد.

دادرسی مالیاتی

دادرسی مالیاتی فرایندی است که :

مربوط به بعد از ارسال اظهارنامه مالیاتی می باشد.

 

سیستم های خوداظهاری

در سیستم های خوداظهاری برای پرداخت مالیات، صاحبان کسب و کار خودشان بر اساس محاسبات انجام گرفته میزان مالیات خود را اظهار می کنند. و در صورت رد شدن مالیات اعلامی از سمت کارشناس امور مالیاتی، منبع دیگری جایگزین آن می گردد که ممکن است این مبلغ بسیار زیاد باشد. در این مرحله صاحبین کسب و کار بایستی از اظهارنامه های مالی خود دفاع نمایند . پس از ابلاغ برگ تشخیص به مودی، فرآیند دادرسی مالیاتی شروع می شود. مهلت این فرآیند اعتراض تا 30 روز پس از ابلاغ به مودی مالیاتی می باشد.

 

دادرسی مالیاتی

فرآیند دادرسی مالیاتی

فرآیند دادرسی مالیاتی تنها مربوط به مبلغ قابل پرداخت نیست و شامل نحوه پرداخت هم می باشد. مشاوران مالیاتی که مسئولیت دادرسی مالیاتی را می پذیرند بایستی تجارب خوبی در زمینه پیگیری پرونده های مالیاتی داشته و از قوانین و بخشنامه های جدید، از آیین نامه های مالیاتی و استانداردهای حسابرسی آگاهی کافی داشته باشند. فرآیند دادرسی مالیاتی اموری است که در آن مودیان برای حل اختلاف مالیاتی خود با اداره مالیات انجام می دهند و شامل موارد زیر می باشد. :

در مرحله اول ، فرایند دادرسی مالیاتی در اداره مالیات و توسط رئیس اداره مالیاتی مرتبط انجام میگیرد و شخص تا 30 روز فرصت دارد که با ارائه مدرک معتبر اعتراض خود را ثبت نماید. در صورت توافق طرفین در شکایت، جزئیات توافق در برگ تشخیص ثبت گردیده و به امضای رئیس اداره مالیات می رسد.

در مرحله دوم ، در صورت عدم توافق طرفین، فرآیند دادرسی پرونده مورد نظر به هیات حل اختلاف ارجاع داده می شود. این هیات متشکل از قاضی، نماینده امور مالیاتی، و نماینده اتحادیه و صنف شخص مورد نظر است که اعتراض کرده است. در این مرحله پس از ارائه مدارک و اسناد قاضی حکم را خواهد داد که در صورت عدم رضایت مجدد، مودی تا 30 روز مهلت اعتراض به پرونده را خواهد داشت .

در مرحله سوم ، مودی اعتراض خود را به نزد شورای عالی مالیاتی خواهد برد. در این مرحله رای صادره توسط هیات حل اختلاف بررسی شده و سپس رد و یا تایید خواهد شد.

در صورت رد، پرونده مجددا به اداره امور مالیاتی بازگردانده می شود و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. و در صورت تایید، مودی حق دارد مجددا شکایت خود را به مرحله بعدی منتقل نماید.

در مرحله چهارم ، هیات سه نفره وزارت امور اقتصادی و دارایی پرونده و مدارک را بررسی میکند و تصمیم گیری نهایی را انجام میدهد . در صورت شکایت راجع به قضاوت در این مرحله، پرونده دوباره به مرحله بعد که دیوان عدالت اداری است ارجاع داده می شود.

 

دادرسی مالیاتی

در این مرحله که آخرین مرحله دادرسی مالیاتی می باشد و قوانین حاکم در این دیوان، بر اساس قوانین و آیین نامه های دستگاه قضایی است. فرد شاکی بایستی از وکیل مجرب برای پیگیری شکایت خود کمک گرفته و پس از بررسی صورت گرفته بر روی پرونده و مدارک، نتیجه نهایی اعلام میگردد.

 

دادرسی مالیاتیراشا مشاوران راستین

در صورتیکه درگیر مسائل مالیاتی در کسب و کارتان هستید از خدمات مشاوران مالیاتی در راشا مشاوران راستین  در هر دو زمینه خدمات مالیاتی و مشاوره مالیاتی استفاده کنید . با این اقدام هزینه های اضافی مالیات خود را تا حد زیادی کاهش دهید و با استفاده از بهترین متخصصان و مشاوران زمینه رشد کسب و کارتان را فراهم سازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *