مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

 مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

 

یکی از ارکان اصلی هر شرکت و بخش حسابداری آن شرکت می باشد.پس باید توجه داشته باشید که هر چه میزان نیروهای متخصص و کاربلد بیشتر باشد، خروجی آن بهتر بوده،به علاوه در تصمیم گیری به مدیران سازمان یا شرکت کمک می کند.امروزه یکی از اموری که در رابطه با حسابداری در شرکت ها و کسب و کارهای مختلف مورد توجه قرار‌ گرفته است،برون سپاری خدمات حسابداری می باشد.

برای آشنایی با مفهوم  مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری ، با راشا مشاوران راستین همراه باشید.

 

برون سپاری خدمات حسابداری چیست؟

 

برون سپاری خدمات حسابداری،قراردادی است که بین کارفرما و شرکت های خدمات حسابداری(به عنوان کارفرما)بسته می‌شود.

طبق این قرارداد پیمانکار که همان شرکت خدمات مالیاتی می باشد،می بایست در مدت زمان مشخص،عملیات و فرایند های حسابداری کارفرما را انجام دهد. به علاوه خدمات برون سپاری را می توان هم درون شرکت کارفرما و هم بیرون آن انجام داد.

 

برون سپاری برون مرزی چیست؟

 

امروزه برون سپاری برون مرزی،رایج ترین نوع برون سپاری می باشد. در این برون سپاری نیروهای کار برای کارهای تولیدی به کشورهایی همچون چین و هند فرستاده می شوند. برون سپاری انواع دیگری نیز دارد.به عنوان مثال خدمات مشتریان و مراکز پشتیبانی فنی تلفنی،برنامه ریزی کامپیوتری،خدمات سرایداری و همچنین خدمات امنیتی،از کارها و خدماتی هستند که از این که به کشورهای دیگر واگذار شوند در امان هستند. به دلیل اینکه می‌توان با برون سپاری قسمتی از یک شرکت یا سازمان،این نیازهای شغلی در آن سازمان یا شرکت را رفع نمود.

 

مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

ضرورت برون سپاری خدمات حسابداری

 

در ادامه مقاله به دلایل و مواردی اشاره شده که نشان دهنده اهمیت و ضرورت برون سپارب خدمات حسابداری می باشد.

 

۱- کمبود منابع

یکی از دلایلی که باعث برون سپاری خدمات حسابداری می‌شود،کمبود مواد خام،کمبود نیروهای کار باتجربه،کمبود کارمندان با مهارت و دانش بالا و غیره می‌باشد.

 

۲- کاهش هزینه ها

امروزه به دلیل افزایش روز افزون هزینه‌های مواد اولیه و نیروی کار،و به علاوه به دلیل رقابت تنگاتنگی که در جامعه موجود میباشد،کارفرما مجبور است که سطح هزینه‌ها را کاهش دهد.استفاده از برون سپاری خدمات حسابداری یکی از روش های کاهش هزینه های شرکت ها می باشد.

 

۳- هماهنگی با هسته اصلی شرکت

برای اینکه کارفرما بتواند تمرکز بیشتری روی کارهای اصلی شرکت داشته باشد،می بایست برخی از امور شرکت برون‌سپاری شوند.

 

۴- انعطاف پذیری

یکی از مواردی که در قرارداد های برون سپاری مد نظر گرفته می‌شود،تغییر در نیازهای فصلی و دوره‌ای می باشد.

این موضوع باعث تحمیل نیازهای مختلف به شرکت و کارفرما می‌شود.بنابراین با استفاده از برون سپاری خدمات حسابداری،کارفرما می تواند مطمئن شود که کارها به نحو احسن انجام می‌شوند.

 

مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

مزیت های اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

 

 ۱- کنترل عملیاتی

زمانی که هزینه‌های یک عملیات از کنترل خارج شود،کارفرما می بایست به فکر برون‌سپاری عملیات باشد. به عبارت دیگر،گزینه‌ های اول برای برون سپاری،بخش هایی هستند که مدیریت ضعیفی داشته یا از کنترل خارج شده اند. یکی دیگر از مزیت های برون سپاری این است که پیمانکار(شرکتی که به آن برون سپاری می کنید) قادر است توانایی های مدیریتی شرکت و سازمان شما را بهبود ببخشد.

 

۲- به روز شدن در قوانین حسابداری

استفاده از برون سپاری خدمات حسابداری توسط پیمانکاران حرفه‌ای و کاربلد،موجب می‌شود که عملیات و کارهای حسابداری شرکت شما،با استفاده از جدیدترین نرم افزارهای حسابداری انجام شده،و به علاوه منجر به مطلع شدن کارفرما از قوانین جدید می‌شود.

 

۳- جلوگیری از جرایم مالی

هنگامی که شخص محاسبات مالی،دستمزد و حقوق خود را به اشتباه انجام دهد،موظف به پرداخت جرایم مالی خواهد شد.برای حل این مشکل کارفرمایان می توانند از برون سپاری خدمات حسابداری استفاده نمایند.

 

۴- واریز مستقیم حقوق از حساب شرکت به حساب کارمندان

با استفاده از برون سپاری خدمات حسابداری،روند پرداخت حقوق کارکنان بهبود یافته و این امر موجب بالا رفتن سطح رضایت کارمندان خواهد شد.در نتیجه سرمایه شرکت افزایش خواهد یافت.

 

۵- صرفه‌جویی در زمان

یکی از کارهای سخت و زمان بر در تمامی شرکت‌ها،حسابداری می باشد.سازمان ها و شرکت های مختلف می‌توانند با برون سپاری خدمات حسابداری،در زمان خود صرفه جویی کرده و آن زمان را به انجام کارهای دیگر اختصاص دهند.

 

مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

۶- کاهش هزینه های بالاسری

 

۷- صرفه جویی در هزینه ها

 

۸- انعطاف پذیری نیروی کار

۹- دوام و مدیریت خطر

 

۱۰- پرورش کارمندان داخلی

۱۱- تمرکز بر فعالیت های اصلی

امروزه صنایع گوناگون در زمینه های مختلف در حال رشد هستند.با توجه به رشد روز افزون صنایع گوناگون،پشت صحنه سازمانی شرکت ها(back office) نیز گسترده می‌شود. بنابراین،این گسترش منجر به مصرف منابع انسانی و مالی خواهد شد.در نتیجه ممکن است فعالیت های اصلی همچون مدیریت مالی و حسابداری،که تضمین کننده موفقیت شرکت هستند،ناقص بمانند. برون‌سپاری چنین خدماتی به شما این امکان را می دهد که بدون اینکه کیفیت و خدمات پشت صحنه سازمان لطمه ببیند،بتوانید بیشتر وقت خود را بر فعالیت های اصلی شرکت متمرکز کنید.

 

 

 

مزیت اصلی برون سپاری خدمات حسابداری

راشا مشاوران راستین

شرکت حسابداری راشا مشاوران راستین،با بهره گیری از پرسنل متخصص و مدیران مالی با تجربه،سعی در ارائه خدمات با کیفیت و ایجاد رضایتمندی در مشتریان عزیز را دارد.

شما همراهان می توانید با استفاده از خدمات برون سپاری حسابداری موسسه حسابداری راشا مشاوران راستین،از مزایای در اختیار داشتن یک سیستم حرفه‌ای نهایت استفاده را داشته باشید

شرکت حسابداری راشا مشاوران راستین،آماده انجام کلیه خدمات حسابداری و خدمات مالیاتی می باشد.جهت اطلاع از نحوه ارائه خدمات حسابداری و مالیاتی این شرکت،با کارشناسان راشا مشاوران راستین در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *