تعرفه خدمات حسابداری

هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد با یک شرکت حسابداری همکاری کند،یکی از دغدغه هایش تعرفه خدمات حسابداری خواهد بود. حال این سوال مطرح می شود که نرخ حق الزحمه خدمات حسابداری آن شرکت چقدر است؟آیا با استخدام یک حسابدار هزینه کمتری پرداخت نمی کند؟برای رسیدن به پاسخ این سوالات با این مقاله از راشا مشاوران راستین همراه باشید.

 

میزان دستمزد و حق الزحمه ای که حسابداران دریافت می کنند،به عوامل و فاکتور های مختلفی بستگی دارد.قبل از رسیدگی و بررسی عوامل تاثیر گذار بر دستمزد حسابداران،به دو فاکتور دیگر می پردازیم.این دو فاکتور مربوط به خود شرکت یا سازمان می شوند که بسیار پر اهمیت بوده و بر میزان دستمز حسابداران تاثیر می گذارند.

تعرفه خدمات حسابداری

عوامل مؤثر بر تعرفه خدمات حسابداری

1.کیفیت گزارشات درخواستی

هرچه میزان کیفیت گزارشات در خواستی از حسابدار ارسال شده توسط شرکت بیشتر باشد،هزینه بیشتری خواهد داشت و دستمزد حسابدار بالاتر می رود.

2.نوع فعالیت

نوع فعالیت و خدماتی که از شرکت های خدمات حسابداری درخواست می کنید،بر اساس تقسیمات نوع آن ها و یا موضوع آن ها ،هزینه و دستمزد متفاوتی دارد.

3.حجم کار

میزان فعالیتی که حسابدار یا شرکت خدمات حسابداری برای شرکت یا سازمان شما انجام می دهند،بر حسب ساعت کاری و فشار کاری تعرفه خاصی داشته و هزینه های مختلفی دارد.

4.سود شرکت

میزان دستمزد حسابدار بر اساس معیار سود شرکت متغیر بوده و بر این اساس محاسبه می شود.یعنی هرچه حسابدار بتواند برای شرکت سود بیشتری حاصل کند و در عین حال هزینه کمتری صرف کند،درصد مشخصی از آن را دریافت می کند.

5.میزان تخصص

هرچه میزان تحصیلات،تخصص،تجربه و سابقه حسابدار ارسال شده از سوی شرکت حسابداری بیشتر باشد،بر تعرفه خدمات حسابداری اضافه می کند.البته توجه داشته باشید که نیاز نیست برای انجام امور معمولی و ساده شرکت یا سازمان خود یک سرپرست حسابداری استخدام نمایید.

 

تعرفه خدمات حسابداری شامل چه هزینه هایی است؟

بر اساس قانون حق الزحمه و دستمزد خدمات حسابداری، شامل موارد زیر است:

  • دستمزد ساعت کار مستقیم حسابداران،برای انجام هر خدماتی طبق بودجه ساعتی برآورد شده.
  • هزینه‌های سربار قابل تخصیص هر کار.این هزینه ها شامل مواردی همچون:هزینه اجاره دفتر، کارمند اداری و خدماتی، ملزومات، کاغذ، کاربرگ مصرفی و… می باشد و برای کلیه کارهای حسابداری و حسابداری اعمال می شود.

تعرفه خدمات حسابداری

چرا برخی استفاده از خدمات شرکت‌های حسابداری را ترجیح می‌دهند؟

برخی از مدیران وصاحبان کسب و کار ها،ترجیح می دهند به جای استخدام یک نیروی حسابدار از خدمات شرکت های حسابداری استفاده کنند.این تصمیم دلایل مختلفی دارد.از جمله این دلایل عبارتند از:

  • مدیران کسب و کار با استفاده از خدمات شرکت های حسابداری،انجام بخش زیادی از امور مالی را به عهده آنان می گذارند.در نتیجه این فعالیت ها به نحو احسن انجام شده و فشار و سختی آن نیز کاهش پیدا می کند.
  • برخی از مدیران به دلیل عدم تسلط به دانش حسابداری،از انجام آن توسط خود شرکت خودداری می کنند.
  • از طریق انتخاب یک شرکت خدمات حسابداری معتبر،سختی انتخاب و جذب نیروی انسانی برطرف می شود.
  • تقریبا تمام مدیران شرکت ها برای انجام همه امور حسابداری نیاز به یک مشاور دارند.شرکت های خدمات حسابداری می توانند به مدیران در زمینه امور حسابداری مشاوره دهند.
  • با استفاده از خدمات این شرکت ها،تمام مسئولیت امور حسابداری بر دوش شرکت یا موسسه حسابداری قرار می گیرد.
  • یکی دیگر از دلایل انتخاب شرکت های حسابداری،کاهش هزینه ها می باشد.

 

مهمترین نکات برای انتخاب شرکت خدمات حسابداری

امروزه در کشورمان ایران تعداد بسیار زیادی شرکت وجود دارد که در زمینه خدمات حسابداری فعالیت می کنند.حال اینکه بدانید کدام یک بهتر و قابل اعتماد تر است،نکته ای است که اهمی بسیاری در انتخاب شما دارد.برخی از نکاتی که هنگام انتخاب شرکت خدمات حسابداری باید به آن توجه کنید عبارتند از:

 

نتیجه گیری

خدمات حسابداری شامل تمامی فعالیت های لازم در حوزه امور مالی می باشد که یک شرکت به آن نیاز خواهد داشت.برخی از مدیران شرکت ها برای سهولت در به دست آوردن صورت های مالی از شرکت های خدمات حسابداری استفاده می کنند.نکته قابل توجه در این زمینه،میزان دستمزد و حق الزحمه ای است که این شرکت ها دریافت می کنند.در این مقاله به معررفی و بررسی عوامل تاثیر گذار بر تعرفه خدمات حسابداری پرداختیم.در انتها امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

تعرفه خدمات حسابداری

راشا مشاوران راستین

شرکت راشا مشاوران راستین مجموعه ای است که سال هاست در زمینه خدمات حسابداری فعالیت می کند.این مجموعه با به کار گیری تیمی مجرب و کاربلد آماده ارائه خدمات حسابداری به شما همراهان عزیز می باشد.جهن دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران تیم راشا تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *